Прогноз розвитку світового ринку нерухомості на 2012 рік

Експерти з компанії Knight Frank розповіли про те, яким вони бачать найближче майбутнє світового ринку нерухомості. На їх думку, незважаючи на складну економічну ситуацію, в більшості ключових міст Європи і США ціни на житло в 2012 році будуть зростати.

Основні тенденції на світовому ринку

За оцінками експертів, подорожчання буде спостерігатися в 44 % досліджуваних міст, проте такою ж виявиться частка міст, де ціни на житло знизяться. У решти 12 % населених пунктів вартість істотно не зміниться.

На світовому ринку зростає значимість елітної нерухомості, тому що в цьому сегменті швидко збільшується число потенційних покупців. Судячи за прогнозами, число мільйонерів на планеті до 2020 року збільшиться майже удвічі, а їх сумарний капітал досягне 202 трлн доларів. Заможні люди все частіше розцінюють інвестиції в нерухомість як вигідне вкладення коштів.

Аналітики вважають, що для підвищення цін необхідні:
1. Зростання числа великих приватних інвесторів, у тому числі іноземних;
2. Обмеженість пропозиції;
3. Загальний економічний підйом.

Перший фактор зараз особливо яскраво проявляється в Лондоні і Парижі, другий — там же, а також у Москві, Найробі і Куала-Лумпурі, третій — в Пекіні. У всіх цих містах очікується стабільне подорожчання.
Зниження цін спостерігається, в основному, в Азії. Уряди Китаю і Сінгапуру так енергійно приймали «охолоджувальні» заходи для стримування зростання цін, що в підсумку вартість житла на цих ринках стала різко падати.

Динаміка цін в 2012 році

Ринок розвивається нерівномірно. Це помітно не тільки в світовому масштабі, але і в масштабі однієї частини світу. Наприклад, якщо говорити про європу, то в Женеві і Мадриді очікується падіння цін, а в Москві і Парижі — швидке зростання. Цінова динаміка буде негативною в таких великих азіатських містах, як Хошимін, Ханой, Сінгапур, Шанхай, Мумбаї і Гонконг. Проте в Пекіні житло подорожчає на 5-10 %.

Може прогноз не збутися?

Прогноз, представлений компанією Knight Frank,— це найбільш вірогідний варіант розвитку ринку. Але є фактори, які можуть змінити ситуацію.

Наприклад, повінь в Бангкоку, яке відбулося в жовтні-листопаді 2011 року, що сильно вплинуло на стан ринку. Можливо, це стихійне лихо стане причиною зниження інтересу до елітної нерухомості в столиці Таїланду. З-за «охолоджувальних» заходів сектор житла в Сінгапурі та Пекіні може розвиватися гірше, ніж очікують експерти. Нестабільна політична ситуація в Росії і деяких країнах Африки та Близького Сходу також може негативно позначитися на ринку нерухомості.

Якщо ж говорити про зростання процентних ставок, високої інфляції та заборгованості за кредитами, то ці чинники навряд чи зможуть помітно вплинути на розвиток ринку, тому що для найбільш заможних покупців вони не важливі.