Прогноз нерухомості в Україні після «Виборів-2012»

Як вважають експерти аналітичної групи «ProfRielt Україна», вибори в поточному році не зазнає значних коригувань на ринок нерухомості. Той млявий знижувальний тренд, який встановився в даний час, буде продовжуватися і надалі.

Ті, хто задаються питанням, який буде прогноз цін на нерухомість в Україні після виборів 2012, розуміють, що повинні відбутися якісь суттєві події, які вплинуть на ситуацію в країні в цілому і на ринок нерухомості зокрема. У сформованій ситуації найбільш вірогідні два сценарії розвитку подій. Перемогу здобуде Партія Регіонів або опозиція.

Економічний аспект перемоги на виборах

Якщо переможе Партія Регіонів, то природно припустити, що в цьому випадку буде продовжуватися та економічна політика, яка проводиться в даний час.

Деякі експерти висловлюють думку про те, що після перемоги на виборах чинна влада може постаратися провести непопулярні серед населення заходи, як-то підняти ціни на газ, підвищити комунальні платежі, знизити курс гривні до долара. З іншого боку, якщо переможе опозиція, то вона може вдатися до тих же дій, так як це об’єктивно необхідно для оздоровлення бюджету.

Якщо підвищать комунальні послуги

Підвищення комунальних платежів відбувається постійно. Ступінь їх впливу на ринок нерухомості залежить від загального рівня навантаження на сімейний бюджет. Так, якщо взяти трикімнатну квартиру в обласному центрі України, то сумарні платежі за комунальні послуги доходять до 1000 гривень. Це дуже суттєва сума для середньостатистичної української сім’ї. Тому трикімнатні квартири і квартири великої площі стають менш затребуваними серед покупців.

Якщо розглядати ринок оренди, то від здачі трикімнатної квартири в містах України виходить такий же дохід, як і від здачі двокімнатної. Та невелика різниця в орендній платі з’їдається більш високими виплатами по комунальних платежах. Складається ситуація, коли тримати трикімнатну квартиру для здачі в оренду стає невигідним, а розумніше її продати, купити двокімнатну і отримати додаткові гроші від різниці в ціні.

Таким чином, подальше підвищення комунальних тарифів буде призводити до поступового зниження цін на трикімнатні квартири.

Якщо станеться обвал гривні

Визначальним чинником, який впливає на цінову політику на ринку нерухомості в Україні, завжди був і залишається курс гривні по відношенню до долара США. Як тільки відбуваються суттєві коливання курсу на валютному ринку, це відразу ж позначається на цінах на квартири. Якщо гривня слабшає, то ціни падають в такій же пропорції. Якщо зміцнюється (а було й таке), то нерухомість дорожчає.

Багато експертів вказують на те, що зниження курсу гривні найімовірніше відбудеться вже в цьому році, а саме зручний для цього час, це як раз після виборів. Ми не були б настільки категоричні, хоча така подія цілком може статися. І це знову ж не залежно від того, хто переможе на виборах. Девальвація гривні буде обумовлена не політичними, а економічними причинами.

Висновки

Наведений аналіз показує, що прогноз нерухомості в Україні після виборів 2012 виглядає не таким вже однозначним. Найімовірніше, що ніяких істотних змін не відбудеться. Виняток, хіба що може скласти ситуація, якщо відбудеться різкий обвал гривні.