Проекти землеустрою обійдуться аграріям в 1 млрд. грн

Близько 1 млрд. грн. повинні будуть заплатити аграрії України за розроблення проектів землеустрою.

Варто зазначити, що згідно закону «Про державний земельний кадастр» наявність у них проектів землеустрою потрібно з 1 січня 2013 року.

Як зазначив президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб Роман Корінець, близько 1 млрд. грн. треба витягти з сільськогосподарського обороту лише для того, щоб розробити проекти землеустрою.

Як повідомляється, середня вартість розробки такого проекту становить 30 грн. за 1 га.

За словами Корінеца, на сьогоднішній день тільки близько 2% землекористувачів оформили ці документи.

Примітно, що за відсутність проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни, визначений штраф для громадян у розмірі до 1,8 тис. грн, а для посадових осіб — до 8,5 тис. грн.

На думку експерта, розробку проектів землеустрою в нашій країні уповільнюють складності з новою системою реєстрації договорів оренди земель сільськогосподарського призначення, а також недостатня кількість фахівців у цій сфері.

Нагадаємо, закон «Про державний земельний кадастр» набрав чинності з 1 січня 2013 року.

Згідно йому, реєстрація будь-якого речового права, зокрема, права власності або оренди земельної ділянки, можлива тільки після того, як така ділянка буде зареєстрований в земельному кадастрі.

При цьому, реєстрація земельної ділянки в Земельному кадастрі здійснюється на підставі заяви власника з додатком документації із землеустрою.