Проектну документацію перевірять на якість

Національна спілка архітекторів України планує створити комісію, яка буде займатися проведенням професійної оцінки якості проектної документації та її відповідності державним будівельним нормам.

Про це повідомила прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, містобудівна політика накладає на проектувальника додаткову відповідальність і вимагає від союзу пильної уваги в питаннях професійної атестації архітекторів.

Під час зустрічі голови інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю України Олександра Рибака з президентом Нацспілки архітекторів Володимиром Гусаковым, сторони домовилася розробити і підписати документ про співпрацю в рамках врегулювання спірних питань, пов’язаних з проектуванням об’єктів архітектури.

Володимир Гусаков зазначив, що досить жорсткі штрафні санкції, передбачені законом N4220 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності” у контексті профдіяльності архітекторів, вимагають зваженого підходу з боку інспекторів ДАБК у частині кваліфікації ступеня порушень.