Продаж земельних ділянок на торгах буде здійснюватися на конкурентних засадах

З прийняттям Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону», продаж земельних ділянок та прав на них на торгах буде здійснюватися на конкурентних засадах.

Про це розповів голова Рескомзему Олександр Чабанов на громадських слуханнях за участю представників районних органів місцевого самоврядування в Криму.

Глава земельного відомства зазначив, що необхідно починати роботу з відбору та формування переліку земельних ділянок, що пропонуються для продажу, який повинен створюватися на підставі містобудівної документації, з урахуванням інвестиційної привабливості, а також звернень громадян та юридичних осіб щодо намірів забудови.

Представникам місцевої влади роз’яснили вимоги, що пред’являються до підготовки лотів. Зокрема було зазначено, що відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр», який повною мірою запрацює з 2013 р., реєстрація земельних ділянок державної та комунальної власності здійснюється до прийняття рішення про надання земельних ділянок у власність чи користування. Тобто спочатку формується об’єкт продажу, ділянці присвоюється кадастровий номер, і лише потім приймається рішення про його продажу або передачі в оренду.

Враховуючи численні запитання, які надходять від слухачів, було прийнято рішення про продовження проведення роз’яснювальної роботи з питання проведення земельних торгів.

«У законі не прописані всі приватні нюанси, які виникають під час підготовки лотів. Тому звертайтеся до комітету з листами, будемо роз’яснювати, проводити семінари», – заявив А. Чабанов. Він також підкреслив, що після розмежування земель державної та комунальної власності, тобто, вже з нового року, кошти від продажу земельних ділянок державної та комунальної власності в розмірі 100% будуть надходити до бюджетів місцевих рад.