Продаж квартир за рішенням суду буде заборонена

В Україні хочуть заборонити примусовий продаж квартир за рішенням суду.

Автори обґрунтували необхідність прийняття законопроекту «наявністю заборгованості по виплаті заробітної плати, стипендій, інших грошових виплат населенню».

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про введення мораторію на примусову реалізацію житла.

Законопроектом №1043 пропонується ввести мораторій на примусову реалізацію житла за рішеннями судів про стягнення заборгованості по оплаті житлово-комунальних і телекомунікаційних послуг, пені, інших штрафних санкцій, нарахованих за несплату (несвоєчасну сплату) заборгованості або інші дії або бездіяльність, які пов’язані з наданням житлово-комунальних послуг на період фінансової кризи, але не раніше ніж до 1 січня 2015 року, до погашення заборгованості з виплати заробітної плати, стипендій, інших грошових виплат населенню.

Автори обґрунтували необхідність прийняття законопроекту «наявністю заборгованості по виплаті заробітної плати, стипендій, інших грошових виплат населенню і непомірними і незбалансованими з рівнем доходів основної маси населення цінами на енергоносії і тарифів на житлово-комунальні послуги».

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого, на їхню думку, дозволить знизити соціальну напругу в суспільстві, захистити найбільш вразливі верстви населення, конституційне право громадян України на житло і на достатній життєвий рівень.