Продається острів

Бажаючі придбати нерухомість в Хорватії, можуть придбати безлюдний острів на Адріатичному морі.

Власники острова, сім’я Марушіч, пропонують покупцеві 2,4 га суші разом з розташованим на ній кам’яним будиночком. Ціна острови – 1, 05 мільйонів євро. Острів Srednja Kluda розташований в архіпелазі Трогір на північ від Спліта – другого за величиною міста в країні.

Сім’я Марушіч дуже жалкує про те, що доводиться розлучатися з островом, адже їх сім’ї знадобилося майже 100 років, щоб викупити цю землю. Але важкі економічні умови, в яких опинилася сім’я власників, підштовхнула їх до продажу.

На сьогоднішній день вже є кілька бажаючих придбати острів, але в силу ряду бюрократичних складнощів укладення договору відкладається. Дана історія характеризує весь хорватський ринок нерухомості. За даними місцевих ріелторів, купівлею хорватської землі цікавиться досить багато людей, в тому числі такі знаменитості, як Берні Екклстоун або принцеса Кароліна з князівства Монако, але зіткнувшись з державними заборонами, відмовлялися від укладання угод.

Східна частина Хорватії всіяна островами, їх кількість перевищує тисячу і всі вони вже давно могли бути продані, приносячи при цьому країні величезні прибутки, але місцева влада тримають ринок землі в досить жорстких рамках. Тут існує власний ринок нерухомості для іноземців. Прагнучи зберегти землі підходять для туризму, землеробства і тваринництва, у недоторканості, влади встановили певні перешкоди, щоб іноземці не розкупили всі придатні для цього ділянки. Втім, більша частина островів, де колись вирощували виноград або пасли овець, в даний час взагалі не використовується. Крім того, на безлюдних островах у Хорватії все ще не дозволено будівництво. Плюс до всього, продаж будь-якого острова можлива тільки після закінчення терміну, на який поширюється першочергове право викупу землі, надане державі.

Оскільки, на сьогоднішній день, уряд навряд чи має зайвими грошима, в силу складної економічної ситуації у світі в цілому, то шанс угоди по острову Srednja Kluda досить великий.

Можливо, змінять ситуацію, вибори цього року. Крім того, планується вступ Хорватії в ЄС в 2013 році, швидше за все, у зв’язку з цим, охочих купити хорватську землю буде досить багато.