Продавці вторинної нерухомості Харкова перейшли від очікування до настання

У I кварталі 2012 року на вторинному ринку Харкова високим попитом користувалися 1-кімнатні і двокімнатні квартири.

Про це повідомив маркетолог компанії «Харківське агентство нерухомості» Максим Клименко.

За його словами, починаючи з августа2011 р. і по январь2012 р. на ринку пропозиції Харкова було відзначено скорочення обсягу вакантних об’єктів на 22%. Таким чином, до грудня ринок вторинної нерухомості випробував недолік пропозиції. Саме в той період особливим попитом користувалися 1-комнтаные і 2-кімнатних квартири в спальних районах міста з хорошою транспортною розв’язкою. Внаслідок цього виник зростання цін на дефіцитний вид нерухомості: вартість даних об’єктів зросла на 15%.

Проте вже в лютому ситуація стала змінюватися, зазначає експерт. У цей період пропозиція збільшилася на 12%. У березні ця тенденція тільки зафіксувалася. Тоді кількість об’єктів, виставлених на продаж, збільшилася ще на 10%.

За словами Клименка, обсяг ринку пропозиції збільшувався в основному за рахунок появи нових об’єктів в сегменті дефіцитних однокімнатних і двокімнатних квартир. Їх кількість з початку року зросла на 21% і 9% відповідно. Таку тенденцію експерт пояснює тим, що вартість найбільш затребуваних квартир досягла належного рівня, який задовольняє запити власників.

Клименко переконаний, що ринок пропозиції житлової нерухомості буде демонструвати приріст до кінця травня. Проте вже в літній період, на час проведення Євро-2012, ситуація може кардинально змінитися, а саме частина продавців, швидше за все, буде зацікавлена в отриманні короткострокового прибутку на здачі нерухомості в оренду. Але на початку осені, після від’їзду футбольних уболівальників, пропозиція знову виросте, запевняє експерт.