Продавці харківської «вторинки» стали менше поступатися в ціні

На ринку вторинної житлової нерухомості Харкова намітилася тенденція до зниження рівня торгу при укладанні угод купівлі-продажу вторинного житла.

За даними служби маркетингу компанії «Харківське агентство нерухомості», середній рівень торгу при укладанні угод купівлі-продажу вторинного житла за 10 місяців 2011 року знизився в порівнянні з показником відповідного періоду минулого року з 859 до 811 доларів за квартиру. Зниження рівня торгу склало 5,5%.

Поступове зменшення цього показника протягом останніх трьох років говорить про оздоровлення ринку вторинної житлової нерухомості в цілому. За прогнозом експертів, до кінця поточного року рівень торгу продовжить зниження.

«Збільшення торгу означає, що продавці нерухомості не бачать підстав для зростання цін і намагаються швидше «позбутися» від квартир. Така ситуація була характерна для України в період світової фінансової кризи 2008 року. Нинішня ситуація на ринку більше нагадує докризовий період, коли торг був мінімальний», – зазначає маркетолог компанії Максим Клименко.

Збільшення даного показника у вересні до 918 доларів за квартиру (Рис.1), говорить експерт, пояснюється тим, що в перший осінній місяць почала продаватися житлова нерухомість, термін експозиції якої (термін, протягом якого об’єкт перебуває в продажу) становив з різних причин 1-2 роки. Продавці цих об’єктів в середньому знижували ціну на 2-3 тисяч доларів.

В цілому фахівці компанії оцінюють жовтень 2011 року, як досить результативний місяць за рівнем продажів. При цьому ціни на нерухомість в цей період, порівняно з вереснем фактично не змінилися. Попит на вторинне житло зріс у жовтні в порівнянні з вереснем на 11%, а пропозиція знизилася на 2,5%.

Рынок вторичной недвижимости Харькова