Продавці елітного житла в Києві найближчим часом спробують підняти ціни – експерт

Ціни на елітне житло в новобудовах продавці планують підняти на 16%.

Середня ціна пропозиції первинного житла еліт-класу в Києві, на сьогодні становить близько $7,2 тис. за 1 кв. м., найближчим часом зросте на 16%, прогнозує директор з розвитку компанії Knight Frank в Україні Наталія Проніна.

«В елітному сегменті зараз на завершальних етапах кілька дуже великих масштабних об’єктів… Ціни, з якими передбачається вийти на ринок, будуть вище середньої ринкової ціни поточних елітних проектів: точна цифра – 16%», – повідомила вона на «круглому столі» Ринок первинного житла і будівництва в Україні: ціни, кредитування, прогнози» в середу в Києві.
Н.Проніна уточнила, що ці об’єкти почнуть надходити на ринок орієнтовно через два місяці.

При цьому експерт назвала ризикованим такий крок з підвищення ціни, оскільки продаж елітного житла в уже відкритих офісах по його реалізації практично відсутні.

Н.Проніна також повідомила про очікуваний вихід нових проектів за підвищеною вартістю і в бізнес-сегменті столичного ринку, на якому зараз ціна складає в середньому $2,41 тис. за 1 кв. м

Зниження середньої ціни на житло економ-класу на 4% з початку року – до 1,29 тис. за 1 кв. м, за оцінкою Knight Frank в Україні, сталося не внаслідок переоціненого ринку в цьому сегменті, але через виведення на ринок з метою його завоювання в третьому кварталі низки нових проектів зі зниженою ціною.

За словами Н.Проніної, в сегменті житла класу «економ» продажі зараз активно йдуть.