Продавши частину свого житла, людина ризикує втратити його повністю

«Куплю частина 1,2,3-х кімнатної квартири..», «викуплю проблемну долю…» – такі пропозиції можна зустріти на дошці оголошень в інтернеті і в пресі, на стовпах і зупинках. І бажаючих скористатися подібними послугами досить багато.

Конфлікт сусідів, розпаду сім’ї, або бажання знайти хоч якийсь кут, лише б свій – змушує людей звертатися за допомогою до шахраїв.

Зателефонувавши за таким оголошенням, у співвласника з’ясовують, де знаходиться нерухомість, скільки власників, кімнат, коротку характеристику людей, що проживають на одній житлоплощі, і бажану ціну продажу. Будьте впевнені, що на велику суму грошей за вашу власність розраховувати не слід. Ціна не буде залежати від стану приміщення, і навіть від місця розташування. Основним критерієм є ступінь проблемності (наявність прописаних дітей, кількість співвласників, їх вік, матеріальне становище і т. д.)

Які саме існують схеми виживання сусідів з квартири?

Законні схеми:

1) «Божевільні сусіди» – поширена схема, коли новий власник жити у квартирі не збирається, а здає приміщення в оренду, наприклад, якоїсь благодійної організації, що надає допомогу бездомним, наркоманів і алкоголіків, або ж політичної організації, які щодня проводять збори і мітинги, або ж сім’ї циган. Такі договори оренди житла можуть бути оскаржені в суді, але на це йде багато сил і часу.

2) «Капітальне будівництво» – схема, за якою розгортається ремонт: зриваються підлоги, збивається зі стін штукатурка, по всій квартирі поширюється пил і бруд, туди-сюди снують робітники. Потім псевдоремонт заморожується, хоча робітники періодично продовжують безцеремонно приходити, не даючи господарям розслабитися і привести квартиру в порядок.

В таких умовах мешканці будинку, квартири відчувають себе некомфортно. “Вигідну” пропозицію від нового співвласника, має пріоритетне право на купівлю всього житла, рятує ситуацію. Звичайно, про гідну сумі за таку частину житлоплощі і мови не може йти, оскільки, чим довше триває театр «вигнання» співвласників і чим більше грошей витрачається на масовку (оплата будівельникам, бомжам і т. д.), тим меншу суму запропонують за викуп.

Такі схеми розробляю і контролюю висококваліфіковані юристи, які стежать за законністю дій за схемою.

Незаконні схеми:

Звичайно, психологічного та фізичного впливу ніхто не відміняв: від прямолінійних загроз здоров’ю до конкретних дій і заходів. Практика показує, що такі методи є ефективними, і час на них витрачається набагато менше.

Наслідки від квартирної афери можуть бути небезпечні як для бажаючих продати свою частину нерухомості, так і для інших співвласників. Довести факт шахрайства, як такої, дуже важко, і займає багато часу. Так що при виникненні подібної ситуації, правильніше буде скористатися переважним правом на викуп частини житлової площі у який бажає її продати. Принаймні, ви збережете і здоров’я, і сили.