Проблему недобудов хочуть вирішити штрафами

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило законопроект, який передбачає штрафні санкції проти тих забудовників, які порушують майнових прав покупців житла.

Даний законопроект має намір зробити штрафні санкції одним з основних інструментів захисту покупців нерухомості.

Щоб “стимулювати забудовників своєчасно завершувати будівництво”, буде встановлений “будівельний збір з прогресивною податковою ставкою” — від 0% до 10% від проектної вартості будівництва.

Також планується прописати в Податковому кодексі те, що замовники будівництва будуть щоквартально сплачувати до місцевого бюджету цей збір у випадку, якщо будується ними будинок буде здано в експлуатацію на 6 місяців пізніше дати, передбаченої проектно-кошторисною документацією.

В цьому випадку ставка складе 1% і буде стягуватися, поки термін затримки не перевищить два роки — за кожні наступні два роки ставка буде збільшуватися на 1 процентний пункт, аж до 10%.

Однак певну пільгу отримають діючі довгобуди, які не будуть завершені на 1 січня 2014 року. Для них початкова ставка збору становитиме мінімальний 1% незалежно від терміну затримки будівництва, однак згодом цей збір буде рости на загальних підставах.

Нульова ставка буде застосовуватися до будівель, які добудували із затримкою всього в декілька місяців. Збір не стосуватиметься будинків, що будуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також індивідуальних (дачних) житлових будинків.

Однак учасники будівельного ринку стверджують, що такі штрафні санкції будуть стимулювати місцеві органи влади перешкоджати роботі будівельних компаній з метою отримання від них більше грошей.

Відзначимо, що в 2011 році кількість об’єктів незавершеного будівництва скоротилося на 8,8%, до 16,7 тис.