Проблема заміни старого житлового фонду стосується не тільки «хрущовок», – нардеп

Сьогодні в Києві є цілі квартали, збудовані ще німецькими полоненими після війни.

Питання заміни застарілого житлового фонду дуже важливим і актуальним для держави і для багатьох українців, які стикаються з цим щодня, оскільки живуть в цих застарілих будинках.

Про це розповіла народний депутат України Ксенія Ляпіна.

«Це питання стосується не тільки «хрущовок». Тому що в Києві, наприклад, є будинки, які будували ще німецькі полонені після війни, і ці будинки досі стоять і в них живуть люди. І це цілі квартали. Комусь це може здатися неймовірним, але це факт. І це велика проблема, яку так чи інакше, але потрібно вирішувати, від неї ми ніде не дінемося», – зазначила народний депутат.

Нагадаємо, Конфедерація будівельників України розробила законопроект, який повинен регулювати процес заміни старого житлового фонду на нові будинки. В КСУ пропонують зробити необов’язковим отримання згоди мешканців на знесення аварійних будинків у рамках державної програми реконструкції кварталів застарілого житла.

Раніше портал Kanzas.ua повідомляв, що на думку голови ради директорів Конфедерації будівельників України, президента групи компаній «ГЕРЦ» Олександра Ротова, одним з головних перешкод на шляху знесення старого житлового фонду є відсутність фінансування, а також неготовність мешканців дати згоду на знесення будівлі.