Проблема з житлом в Україні, можливо, не вирішиться ніколи

Квартирне питання залишається одним із найболючіших для багатьох наших громадян. При цьому, за підрахунками експертів, для вирішення житлової проблеми тільки тих, яка стоїть у квартирній черзі, за нинішньою схемою і нинішніми темпами Україні знадобиться близько 100 років. Для придбання, наприклад, двокімнатної квартири загальною площею 75 кв. м середньостатистичний українець повинен працювати від 20 до 30 років при середній тривалості життя у 69 років. На таку квартиру громадянин США запрацює за 2,7 року, Німеччини – 4,4 року, Бразилії – 6,3 року, Росії – 26 років, Білорусі – 28 років, Пакистану – 40,6 року. Так що можливості представників різних країн знаходяться в залежності від рівня життя в країні.

У тому, що квартирне питання в Україні може сам вирішиться лише в разі підвищення рівня життя, вважає і більшість учасників (46,9%) опитування, проведеного нещодавно «Багнет». При цьому знайшлося чимало песимістів, впевнених в тому, що ця проблема в Україні ніколи не зважиться (23,5%).

Менша частина підтримала варіанти, які передбачають державну допомогу в цьому питанні. Так, 9,1% виступають за те, щоб держава стимулювала банки максимально знижувати процентні ставки по іпотеці. На збільшення фінансування програм доступного житла та пільгового кредитування сподівається 7,1% респондентів. Надати забудовникам податкові пільги і спростити будівництво пропонують 6,7%. Стільки ж вважає необхідним посилити держрегулювання цін у будівництві.

А між тим будівництво все ще не вийшла з кризи. За перше півріччя цього року галузь зросла на 14%, але до цього ринок впав у кризу на 70%. Експерти констатують, що в цілому Україна не вийде з кризи, поки не запрацює будівництво.