Президент збільшив квартплату

Президент України вирішив змінити коефіцієнти, використовувані для розрахунку площ, терас, балконів, веранд і лоджій.

Віктор Янукович ветував прийнятий Верховною Радою закон, що вносить зміни в ЖК і забороняє надавати квартири для виробничих потреб. Тим самим глава держави ліквідував загрозу виселення з житлових квартир таких об’єктів бізнесу, як офіси, перукарні, ательє, нотаріальні контори, продуктові магазини, відділення банків тощо

Разом з цим Янукович вніс пропозиції затвердити тим же законом коефіцієнти, використовувані для розрахунку площ, терас, балконів, веранд і лоджій. Мало хто звернув увагу на цю поправку, оскільки в принципі запропоновані коефіцієнти майже повністю збігаються з діючими нині, однак тепер вони будуть регулюватися законами, а не підзаконними актами.

Так, президент пропонує розраховувати площа, за яку потрібно платити, використовуючи коефіцієнт 0,3 для терас і балконів; 0,5 – для лоджій; 0,8 – для засклених балконів і 1,0 – для засклених лоджій і веранд.

Варто відзначити, таке поняття, як «засклений балкон» відсутній у будівельників і БТІ. У зв’язку з цим, БТІ швидше за все, зробить перерахунок загальної площі квартир із заскленими балконами за новим коефіцієнтом і плата за ці квартири відповідно збільшиться. Забудовники також почнуть склити балкони, щоб додати їх до житлової площі квартири з коефіцієнтом 0,8, а не 0,3, як нині.