Президент ветував закон про відчуження майна

Президент України Віктор Янукович повернув зі своїми пропозиціями на повторний розгляд Верховної Ради закон “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану”.

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Як пише “Інтерфакс-Україна”, зокрема, президент пропонує ч. 3,4,6 ст. 6 закону доповнити положенням, згідно з яким рішення про передачу комунального майна приймається, і відповідні акти підписуються визначеними у законі особами, в тому числі секретарем відповідної сільської, селищної, міської ради, в порядку, встановленому законом. Крім того, глава держави пропонує доповнити закон нормою щодо можливості оскарження в суді оцінки вартості майна, що примусово відчужується.

Президент також вважає за необхідне передбачити в законі положення щодо права власника примусово відчуженого майна на отримання іншого відповідного майна, “якщо це можливо”.

З пропозиціями президента під час повторного розгляду закону на пленарному засіданні парламенту виступить представник глави держави у Верховній Раді Юрій Мірошниченко.

Нагадаємо, 23 лютого 2012р. Верховна Рада врегулювала питання про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану.

Згідно із законом, правовою основою примусового відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану є: Конституція України, цей закон, інші закони та указ президента про введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або в окремих місцевостях, затверджений Верховною Радою.

Закон встановлює, що примусове відчуження або вилучення майна у зв’язку із введенням правового режиму воєнного стану здійснюється за рішенням військового командування, погодженим з Радою міністрів арк, обласною, районною, Київською або Севастопольською міською державною адміністрацією або виконавчим органом відповідної місцевої ради. У місцевостях, де ведуться бойові дії, примусове відчуження або вилучення майна здійснюється за рішенням військового командування без погодження з вищезазначеними органами.

Відповідно до закону, примусове відчуження або вилучення майна, необхідного для відвернення або ліквідації ситуацій, що стали причиною введення режиму надзвичайного стану, здійснюється за рішенням органів виконавчої влади, Ради міністрів арк, військового командування, органів місцевого самоврядування, на яких відповідно до указу президента покладено здійснення заходів надзвичайного стану.

Закон також встановлює, що про примусове відчуження або вилучення майна складається акт, бланк якого є документом суворої звітності, який виготовляється за єдиним зразком та затверджується Кабінетом міністрів України. Такий акт підписується власником майна або його законним представником.

Компенсація за примусове відчуження здійснюється військовим командуванням чи органом, який прийняв рішення про таке відчуження, за кошти державного бюджету. Компенсація за примусове відчужене майно здійснюється протягом п’яти наступних бюджетних періодів у разі введення військового стану і протягом одного наступного бюджетного періоду в разі введення надзвичайного стану.

Закон регулює можливість повернення примусово відчуженого майна. Згідно із законом, у разі скасування правового режиму воєнного чи надзвичайного стану майно, примусово відчужене і збереглося, підлягає поверненню, і таке повернення здійснюється в судовому порядку. Підставою для повернення майна є рішення відповідного державного органу або військового командування, або рішення суду, яке набрало законної сили.