Президент узаконив податки за зайві житлові квадрати

Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості».

Про це «Коментарям» повідомили в прес-службі Міністерства доходів і зборів.

У відомстві нагадали, що в законі переглянуті розміри житлової нерухомості, на яку нараховуються пільги. Так, від сплати податку будуть звільнені власники квартир, загальна житлова площа яких не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків «пільгова площа» визначена в розмірі 250 кв. м., незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м., він також не буде платити податок на нерухомість. При цьому, якщо площа буде перевищувати зазначені пільгові метри, то власнику доведеться платити тільки за ті квартири, які перевищили зазначені розміри.

У той же час податкові пільги не будуть поширюватися на житлові об’єкти, які будуть використовуватися для отримання доходів, тобто здаватися в оренду, лізинг або використовуватися в підприємницькій діяльності. Ставки для власників таких об’єктів будуть диференційованими.

Так, ставки податку для власників будуть наступними:

– для квартир, площа яких не перевищує 240 кв. м., ? не більш 1% від мінімальної зарплати, у разі перевищення ? 2,7%.

– для будинків, площа яких не перевищує 500 кв. м. ? не більш 1% від мінімальної зарплати, у разі перевищення – 2,7%.

– для квартир і будинків, площа яких не перевищує 740 кв. м. – 1% від мінімальної зарплати, у разі перевищення – 2,7%.

Для юридичних осіб будуть продовжені строки подання декларацій з податку на нерухомість з 1 лютого до 20 лютого. Фізособи будуть отримувати повідомлення про сплату податку до 1 липня.

«Разом з тим, сплачені кошти в цьому році за згодою платника можуть бути зараховані для сплати податку в 2014 році», ? підкреслили в Міндоходів.

Також, згідно із законом, власники житлової нерухомості, що підлягають оподаткуванню, будуть платити податок за 2013 рік в наступному 2014 році. При цьому до кінця цього року вони зможуть звірити дані про право власності на об’єкти житлової нерухомості і житлової площі. Для цього їм потрібно буде звернутися в податкову інспекцію за місцем реєстрації.

Як повідомляли «Коментарі», Міністерство доходів і зборів має намір повернути громадянам сплачені ними у 2013 році суми податку на нерухомість у зв’язку з прийняттям Радою 4 липня закону, що передбачає звільнення фізичних осіб від сплати даного податку в 2013 році (законопроект №2405 – ред.).