Президент Ст. Янукович ветував закон про реєстрацію місця проживання

Президент Віктор Янукович повернув для повторного розгляду у Верховну Раду зі своїми пропозиціями закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні“.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті президента.

Йдеться про зміни, якими запроваджується реєстраційний облік місця проживання та місця перебування осіб в Україні. А саме, збір, обробка, систематизація та зберігання відомостей про місце проживання і місце перебування всіх осіб в Україні в електронній формі та/або у формі картотек.

Закон пропонує покласти визначення порядку ведення такого реєстраційного обліку на Міністерство внутрішніх справ. Хоча в той же час мету створення чергової бази даних про все населення України поки не визначені. А також не передбачено захисних механізмів, які попереджали б несанкціонований доступ до такої бази.

Янукович пропонує почати збір і зберігання інформації про фізичну особу.

Він зазначає, що створюється ризик втручання в особисте життя громадян, що заборонено статтею 32 Конституції і не відповідає загальновизнаним міжнародним стандартам в галузі прав людини, закріпленим Конвенцією про захист прав людини і основних свобод.

У зв’язку з цим президент запропонував парламенту привести закон у цій частині у безумовну відповідність із нормами Конституції та загальновизнаними міжнародними стандартами у сфері прав людини.

Крім того, президент не підтримав нововведення, за яким батьки або інші законні представники новонародженого зобов’язані зареєструвати місце його проживання протягом місяця з дня державної реєстрації народження.