Пожвавлення на ринку нерухомості може початися не раніше другої половини 2013 року — експерт

Банківські структури продовжують вельми насторожено ставитися до кредитування проектів нерухомості, і прорив в даному напрямі може, на думку експертів, відбутися не раніше другого півріччя 2013 року.

При несприятливому розвитку подій стагнація на ринку будівництва та нерухомості України може протривати ще кілька років.

Питання проектного кредитування, а також локальних і міжнародних інвестицій в об’єкти комерційної нерухомості стануть одними з головних у ході UREC Real Estate Summit 2012, який пройде 22 листопада в готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv.

Як відзначає керуючий партнер компанії Capital Times і один із речників майбутнього заходу Ерік Найман, «Банківська система як і раніше не готова нарощувати кредитування, тим більш довгострокове. В Україні все ще значні девальваційні ризики, а це, в свою чергу, також стримує покупців нерухомості. І, незважаючи на те, що у комерційній нерухомості зберігається певний попит, покупці звертають увагу лише на об’єкти низького цінового рівня, що, зокрема, пояснюється загальною стагнацією в економіці».

Так, за оцінками компанії DTZ, у більшості випадків комерційні банки в першому півріччі 2012 року були готові надати фінансування лише в межах $5-10 мільйонів на строк до 3 років. А внаслідок високого рівня ризиків у країні багато експертів прогнозують подальше скорочення обсягів кредитування в секторі комерційної нерухомості в Україні.

Деякі поліпшення, на думку експертів, можуть відбутися лише до літа 2013 року, але загальне зниження купівельної спроможності, макроекономічні показники і певні труднощі на законодавчому рівні такого прориву сприяти не будуть.

Відповідаючи на питання про можливі шляхи виходу із ситуації, фінансовий аналітик зазначає, що «реанімувати ринок і в цілому допомогти економіці України зможе масштабна реконструкції та будівництво соціального житла. Але для цього необхідна всебічна державна підтримка і революція в дозвільній системі».

Крім питань кредитування проектів нерухомості, в рамках UREC Real Estate Summit учасники обговорять можливі стратегії та механізми залучення міжнародних інвесторів в Україну, юридичний супровід інвестиційних угод, а також інтереси міжнародних інвесторів на локальному ринку.

Учасниками UREC Real Estate Summit стануть перші особи провідних українських і міжнародних компаній: девелопери, представники інвестиційних структур, банків, юридичних фірм та інших компаній, які складають інфраструктуру ринку нерухомості.