Пожвавлення на ринку комерційної нерухомості: кількість бізнес-центрів неухильно зростає

Суперсучасні бізнес-центр Києва досягають рекордного кількості

Так, наприклад, будівництво найвищого в столиці і країні бізнес-центру – 141-метрового Gulliver в центрі Києва. Дмитро Лановий, гендиректор компанії Три О, яка керує будівництвом цього хмарочоса, говорить, що компанія в даний час працює на повну потужність по всіх фронтах – від налагоджувальних робіт і тестування до дизайнерського оформлення офісів і переговорів про оренду.

При цьому Gulliver – це тільки один із 13 бізнес-центрів столиці, де зараз кипить робота і які девелопери відкриють до кінця року. Зокрема, найбільше будівельники запланували здати близько 200 тис. кв. м офісних площ, що практично вдвічі перевищує обсяги докризового 2008 року, а також становить третину від усіх офісів, побудованих в Києві.

Втім, перерізати червону стрічку на відкритті БЦ – це менше ніж половина справи. Олег Салмін, співвласник і гендиректор будівельної компанії “XXI століття”, що управляє мережею торгових і ділових центрів по всій країні, каже, що попереду найвідповідальніший етап – заселення офісів орендарями.

Сьогодні справа це копітка, і пояснює, що, за даними міжнародної консалтингової компанії Colliers International, орендарі знайшлися тільки для 32 тис. кв. м з тих 200 тис., що будуть здані в нинішньому році.

Щоб зайнятих офісів стало більше, орендарям і власникам БЦ доведеться йти на компроміс. «Девелопери будуть змушені пропонувати спеціальні умови особливо для великих, якірних орендарів бізнес-центрів», – говорить Салмін.

Аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький наводить у приклад подібного «якоря». Представництво компанії Samsung взяло в оренду 15 тис. кв. м у новому офісному центрі столиці – 101 Tower.

Експерти називають цю угоду найбільшою на ринку офісної нерухомості України за всю його історію.