Пожежна інспекція заробляє на низьку якість новобудов

70% будинків в Україні зводять з порушенням будівельних норм з-за дозволу пожежної інспекції, яке замовник може легко купити.

Так вважає Володимир Черняк, генеральний директор ТОВ “Сканрок”.

“ДСТУ (Державні стандарти України) чітко написано, які матеріали можна використовувати і коли, – розповідає Черняк. – Але насправді 70% будівель міста зводять з порушенням правил. Це відбувається з допомогою пожежної інспекції, з якою фінансово вирішують всі питання. Після чого замовники отримують дозвіл. Питання закривається, адже самі пожежники будуть приймати об’єкт в експлуатацію”.

За словами експерта, в Україні також катастрофічна ситуація з порушенням процесу проектування.

“Фасадні системи – дуже складні конструкції і можуть висіти навіть на 25-поверсі в районах 80-ти метрів. А сьогодні навіть проектів для фасадів немає. Плита шириною 80 см і довжиною 120 см з висоти 9-го поверху може в будь-який момент зірватися, якщо вузли змонтовані неправильно. Можна тільки уявити, до яких це може призвести наслідків”, – підкреслив він.

На думку Черняка, багато проблем при експлуатації будівель виникає з використанням утеплювача – пінополістиролу.

“У нормах чітко написано, що пінополістирол можна застосовувати до позначки 23,5 м. А в Києві його використовують до 25 поверху. Утеплювач вставляється в пінопласт і його можна погасити. Саме це і відбулося в будинку біля станції метро “Шулявська”, – заявив будівельник.

Нагадаємо, 31 травня загорівся 25-поверховий будинок у Києві на вул. Гетьмана, 1Б. Відомо, що спалахнула зовнішня обшивка, яку пожежники не змогли швидко загасити. Мало того, рятувальники не могли навіть дістатися вище 18 поверху. На щастя, жертв і постраждалих тоді не було.