Поєднання кухні з житловим приміщенням більше не вважається переплануванням, – експерт

Згідно із законодавчими змінами, які вступили в силу з 1 січня 2013 року, знесення стін між кухнею і житловим приміщенням або ванною і туалетом більше не вважається переплануванням.

Про це повідомив президент ДАСН, директор компанії «Експерт-Сервіс» Валерій Головін.

За його словами, з першого дня нового 2013 року в оформленні угод купівлі-продажу нерухомості відбулися серйозні зміни щодо спрощення процедури здійснення угод та порядку проведення інвентаризації об’єктів нерухомості.

Головін нагадав, відповідно до законодавчих змін, саме поняття «Бюро технічної інвентаризації» анулюється. За його словами, тепер є суб’єкт господарювання, у штаті якого працюють співробітники, що пройшли атестацію в Мінрегіонбуді.

Згідно з новими правилами, строки проведення інвентаризації будуть визначатися договором.

На думку Головіна, це серйозно спрощує роботу инвентаризаторам і самим замовникам.

Експерт додав, що техінвентарізація буде проводитися тільки в тому випадку, якщо її вимагає замовник, а також тоді, коли нерухомість потрапляє на ринок вперше, реалізується об’єкт незавершеного будівництва.

Директор компанії «Експерт-Сервіс» зазначив, що у зв’язку з цим, квартири з переплануванням тепер можна купувати без проблем, а потім вже самим займатися узаконюємо перепланування житлової площі.

«Також на сьогоднішній день, навіть якщо знесена стіна між кухнею і житловим приміщенням або ванною і туалетом, це вже не вважається переплануванням. Знесення технічних перегородок, зміну житлової площі за рахунок утеплення квартир теж більше не вважаються переплануванням. Винятком є випадки, коли зруйновані несучі стіни. Всі ці зміни прописані в Інструкції про порядок проведення техінвентаризації об’єктів нерухомості», – пояснив Головін.