Послуги нотаріусів при реєстрації угод з житлом можуть подорожчати, – юрист

Плата за послуги нотаріусів при реєстрації угод з житлом у наступному році може зрости. Це пов’язано з тим, що 1-го січня 2013 року набудуть чинності нові правила реєстрації прав на нерухомість.

Про це заявила старший юрист міжнародної юридичної компанії Salans Анжеліка Штукатурова.

Вона зазначила, що згідно з новими правилами, при здійсненні угоди купівлі-продажу житла на вторинному ринку «оформляє угоду нотаріус, який також проводить держреєстрацію прав на нерухомість.

Анжеліка Штукатурова зазначила, що у зв’язку з введенням нових правил повноваження нотаріусів значно зростуть.

«На вторинному ринку житла нотаріуси будуть грати дуже велику роль. Тут виникає питання їх відповідальності», – додала юрист.

Вона вважає, що в майбутньому, коли система може добре функціонувати, це прискорить всі транзакції, хоча при цьому послуги нотаріусів збільшаться.

«З введенням нових правил реєстрації нерухомого майна нотаріуси змушені інвестувати в оновлення комп’ютерної техніки для доступу до «важкої» системі реєстру», – підкреслила юрист.

В послуги нотаріуса буде включено: оплата бланків, складання документів, реєстрація. При цьому, плата за послуги буде залежати від бажання нотаріуса і домовленості сторін, уточнила юрист.

Крім того, як повідомлялося раніше, реєстрація угод купівлі-продажу житла передбачає обов’язкові платежі в розмірі 119 грн.