Попит покупців зміщується в бік житла в новобудовах

Експерти вважають, що вже восени попит на первинне житло становитиме 60%, а вторинне – 40%, тоді як на початку року квартири в новобудовах купували 30% українців.

Причина того, що покупці все частіше віддають перевагу квартирам у новобудовах – вартість первинної нерухомості.

Восени 2012 року співвідношення попиту вторинного та первинного житла може перераспределиться і скласти 60% на 40%, відповідно. Так, ще на початку року попит на нерухомість в новобудовах становив 30%.

Причина того, що покупці все частіше віддають перевагу квартирам у новобудовах – вартість первинної нерухомості. Так, вартість квадратного метра первинного житла може бути на 30-40% нижче, ніж аналогічна пропозиція на вторинному ринку.

Наприклад, вже зараз вартість квадратного метра в Києві в районі Ленінградської площі в новобудові складе $890-1100, в теж час ціна в старій “хрущовці” буде $1450-1600.

На зростання попиту на первинне житло вплинуло і підвищення у покупців лояльності до забудовників. Адже в докризові роки на тлі численних афер з новобудовами, рівень довіри до забудовників був практично нульовим.

Але в 2011 року в законодавстві відбулись зміни щодо будівельної галузі та стали доступними вигідні кредиту та іпотеки. Тому, за прогнозами експертів сайту, 2012 рік може стати роком зміни вектора попиту з ринку вторинного житла на первинне.

Також, на зростання попиту на первинне житло восени вплинуть і різні акції і пільгові програми від забудовників, які можуть збільшити відтік покупців з вторинного ринку нерухомості.

У 2008-2009 роках співвідношення попиту на вторинне і первинне житло становив приблизно 90 на 10%, на користь вторинного.