Попит на житло не зможе рости колишніми темпами — експерти

Основний чинник збільшення продажів на ринку житла — розстрочка — більше не зможе збільшувати попит тими ж темпами, що і в останні роки.

До таких висновків дійшли експерти в ході UREC Residential Forum 2013.

І якщо кількість угод на ринку і збільшиться в найближчій перспективі, то зовсім незначно.

Оцінюючи перспективи розвитку ринку житлової нерухомості у 2013-2014 роки, експерти відзначили кілька ймовірних тенденцій. Так, на їхню думку, кількість продажів квартир в економ-класі, значно збільшилися останнім часом за рахунок зниження загальної вартості житла і розстрочки, більше не може рости так само швидко, як і перш.

Як коментує дану ситуацію Дарина Кухаренко, директор з маркетингу компанії UDP, «в останні три роки попит найбільше зростав за рахунок кредиту, що надається самими девелоперами. Житло ставало більш доступним, розширювалася ніша покупців. На сьогоднішній же день забудовники дійшли до того рівня розвитку, коли вони більше не можуть за рахунок однієї лише розстрочки розгойдувати ринковий попит. Тому якщо в найближчій перспективі і буде спостерігатися зростання кількості угод, то дуже незначний».

Втім, в даному сегменті також спостерігається і кілька позитивних тенденцій. Девелопери відзначають, що в минулому році, вперше після кризових років, покупці стали вкладати гроші в об’єкти на стадії будівництва. Та й в цілому по економ-сегменту покупці значно активізувалися.

За словами Софії Боргова, партнера компанії «Форум-Інвест», «коли ринок на певному етапі дуже різко пішов вгору, у людини з невеликим достатком просто зникла можливість придбати квартиру. У кризу пропало і кредитування. В даний час ситуація на ринку економ-житла знову дозволяє клієнтові з невисокими доходами придбати квартиру — цьому сприяє поява на ринку проектів з відносно низькою вартістю квадратного метра, а також об’єктів, які включають малометражні квартири. Саме продажі в таких комплексах допомагають залишатися ринку на плаву, а людям поліпшити свої житлові умови, перебратися ближче до міста, і здійснити свою заповітну мрію про власне житло».