Попит на вторинне житло в Москві зростає

Експерти відзначають помітне зростання попиту на вторинному ринку житла в Москві.

Будівництво нових обсягів житла у російській столиці неухильно скорочується – градостроительно-земельна комісія Москви вже розірвала чверть з усіх існуючих инвестконтрактов. Така політика московського уряду здатна призвести до серйозного дефіциту новобудов та зростання попиту на «вторинку».

На цьому тлі панічні настрої приватних інвесторів, пов’язані з погіршенням макроекономічної ситуації, приводять їх до пошуку надійних способів вкладення коштів, а покупка нерухомості була і залишається одним з таких способів.

«З урахуванням обмеженої пропозиції новобудов, спостерігається зростання купівельного попиту на вторинне житло, – говорить генеральний директор компанії «НДВ-Нерухомість» Олександр Хрустальов. – Покупці розуміють, що вкладення у вторинну нерухомість дають можливість як мінімум зберегти кошти в ситуації, а як максимум – примножити їх. А якщо навіть ціни на нерухомість коли-небудь знизяться, то, в кожному разі, не настільки як акції, які в кризових ситуаціях падають в рази».

«Звичайно, вторинне житло не настільки інвестиційно приваблива, як новобудови, ціни на які зростають разом із зростанням будинку і зростанням ринку, та ще додають 15-20% в ціні після отримання права власності на квартиру. Але у «вторинки» є свої плюси: по-перше, квартиру можна купити зараз, а не чекати завершення будівництва, і вибрати житло поруч з мамою, школою і так далі», – зазначає Хрустальов.

У вересні аналітиками «НДВ-Нерухомість» було відзначено помітне збільшення попиту на вторинне житло: у порівнянні з тим же періодом минулого року воно становило близько 14%.