Попит на елітне житло в світі значно впав

Після двох років зростання, у світі почав стрімко падати попит на найдорожчу нерухомість.

Попит на найдорожчу в світі нерухомість ослабне в цьому році після двох років сильного зростання, так як заклопотаність з приводу боргової кризи єврозони, стану світової економіки і цінової політики держав Азії відмовлятиме у придбанні житла потенційних покупців, свідчить дослідження компанії Knight Frank, передає Reuters.

Згідно з даними Knight Frank, середня ціна на розкішні будинки в 23 ключових містах світу впала вперше з 2009 р. на 0,4% у першому кварталі 2012 р., відбивши зниження попиту. За аналогічний період 2011 р. світові ціни на елітні будинки зросли на 6,6%, повідомили в Knight Frank.

“Є елемент хвилювання серед інвесторів щодо того, куди рухається економіка. За останні два-три роки спостерігався досить великий стрибок у перегляді цін і зниження, дійсно, зводиться до кризи єврозони і більш повільного відновлення економіки, ніж очікувалося”, – сказав глава відділу досліджень ринку житла Лайам Бейлі.

Боргова криза Європи отримав новий розвиток на минулого тижня, після того як жителі Греції відкинули програму порятунку, в той час як економісти прогнозують ще один рік повільного зростання для США. В Азії китайське і сінгапурський уряду ввели заходи для охолодження перегрітих ринків нерухомості. При цьому, китайські власті обіцяють і в майбутньому не відмовлятися від регулювання і контролю над цінами на нерухомість.

Знижують ціни на елітну нерухомість також боргові проблеми в країнах Європи. Приміром, за 5 років квадратні метри в Іспанії подешевшали на 30%. Продажі відновлюються слабо: на ринку надлишок пропозиції, а банки бояться запускати масштабні іпотечні програми. Вартість житла в проблемних країнах єврозони, швидше за все, продовжить знижуватися, вважають експерти. На ринку величезна кількість нерозпроданих квартир і будинків.

За даними компанії Knight Frank, в зниженні цін на елітні будинки за перші три місяці року лідирує Тель-Авів, де ціни впали на 6,6%, а також Київ зі зниженням на 6,4%.

Ціни на розкішні будинки на нью-йоркському Манхеттені і в Майамі впали в першому кварталі на 4,3% і 1,9% відповідно.

Однак попит з боку іноземних інвесторів залишиться досить сильним в таких містах як Лондон і Сінгапур, де ціни зросли на 2,7% і 1,9% відповідно, незважаючи на введення нових податків на нерухомість, повідомила Knight Frank.

Світові ціни на нерухомість зросли за останні два роки, так як іноземні мільйонери розкупили будинку в Нью-Йорку, Парижі та Лондоні, а впевнене економічне зростання і зростаючий середній клас стали двигуном внутрішнього попиту на елітні будинки в таких містах, як Найробі і Джакарта.

Нагадаємо, за підсумками 2011 р. Київ з показником 7,5% посів 8 місце за темпами зростання цін на елітну нерухомість. Лідирували в списку Найробі (+25%), Майамі (+19,1%) і Джакарта (+14,3%). У той же час в Мумбаї ціни впали за рік на 18,1%, в Монако – на 10%, Сінгапурі – на 6,8%.

Зазначимо, згідно з дослідженням Jones Lang LaSalle, Лондон залишається центром тяжіння для інвесторів з Азії. Торік вихідці з регіону скупили половину нового житла в центрі британської столиці. Експерти прогнозують, що, незважаючи на підвищення у 2012 р. податку на елітну нерухомість, попит на люксові квартири в Лондоні продовжить рости, штовхаючи ціни вгору.