Попит на економ-житло в Києві впав на 15%

Разом з падінням попиту незначно зменшилась і ціна на такий виду житла.

У перші півроку 2013 року київський ринок нерухомості у всіх цінових сегментах розвивався прогнозовано і без коливань. Більшість тенденцій, виникнення на ринку ще в 2012 році, в цьому році збереглися.

Про це повідомили аналітики сайту DOM.ria.ua.

У сегменті житла економ триває зниження попиту на старі квартири. У першу чергу це стосується квартир, розташованих у районах зі слаборозвиненою інфраструктурою, що відрізняються малим метражем і поганим станом (“гостинки” і “хрущовки”). За оцінками ріелторів, в період з січня по липень попит на таке житло знизився на 12-15%.

Разом з падінням попиту незначно зменшилась і ціна на такий виду житла – на 5-7%. При цьому, за прогнозами ріелторів, ці тенденції продовжаться і в другій половині року.

Протилежна ситуація спостерігається в сегменті “економ+” – квартири з нормальними метражами у відносно нових будинках або будинках, побудованих після 80-х років у більш розвинених районах. Тут попит за півроку зріс на 15-20%, а ціни не тільки не знизилися, а й зросли у деяких районах на 4-5%.

Як пояснюють експерти ринку, така тенденція пов’язана в першу чергу з частковим зміщенням в даний сегмент попиту сегменту бізнес. Також, додатковим фактором стало введення в експлуатацію у 2011-2012 роках близько 70 нових будинків даного класу в найближчому передмісті.

У бізнес-сегменті в першому півріччі продовжується ослаблення попиту, яке провокує і незначне зменшення вартості. Так, з початку року ціни тут зменшилися в середньому на 3-6%. Причинами такої тенденції фахівці називають зниження прибутковості середнього класу українців, а також те, що в 2011-2012 роках ціни на житло даного класу були завищеними. Зараз же вони поступово вирівнюються до економічно обґрунтованого рівня.

Сегмент елітного житла продовжує розвиватися зовсім окремо від решти ринку. Тут з початку року ціни зросли на 2-6%, а попит не тільки не зменшився, але й дещо зріс. Тим не менш, як відзначають ріелтори, покупці в даному сегменті сьогодні більш вимогливими, бажаючи придбати дійсно елітне, а не просто дороге житло.