Покупців житла стає менше, – дослідження

Кількість потенційних покупців первинного житла зменшується.

Про це йдеться в дослідженні компанії Spring MG.

Найбільший попит і найбільш інтенсивна конкуренція на ринку житла в передмісті Києва – в сегменті економ-житла. Попит та пропозиція в бізнес і преміум-сегменті стабільні, з тенденцією до зростання.

У 2012 р. конкуренція на ринку зросла за рахунок відновлення будівництва раніше заморожених об’єктів та активізації дрібних забудовників. Кризові очікування та цілеспрямована активізація іпотеки призвела до того, що останній широкий сегмент покупців в 2011 вже придбав нерухомість.

«Вторинка» завмерла – на ринку циркулюють різновекторні прогнози: зростання, падіння, знесення частини фонду. а тлі зростання довіри до «первинці» і вигідних пропозицій від забудовників все це гальмує попит в сегменті.

Покупець виснажений: кількість потенційних клієнтів зменшується. Попит в самому широкому сегменті житла економ йде на спад і вимагає підживлення з нових джерел фінансування (більш вигідна розстрочка, іпотека).

Маркетингові ходи застосовуються мінімально. На тлі цінових війн вигідно виділяються поодинокі забудовники, які завойовують покупців неціновими перевагами.