Покупці підвищують вимоги до заміської нерухомості, – експерт

Останнім часом вітчизняні покупці заміських будинків стали більш вимогливими. Особливо це відчули на собі девелопери котеджних селищ, які були до 2008 року.

У деяких таких котеджних селищах досі немає асфальтованих доріг, ні каналізації. Хоча будинки у селищах і продаються, проте покупців вони абсолютно не цікавлять.

«До 2008 року продавалося все, що «не рухається», незалежно від якості і концепції проекту», – зазначає директор відділу продажів котеджного містечка «Riviera Villas» компанії Dragon-Ukrainian Properties & Development Plc Руслан Хицюк.

Однак тепер покупець став більш вимогливий до якості будівництва, при цьому збільшилася час прийняття рішення про покупки, пояснює фахівець.

«Приміром, дуже збільшилася час прийняття рішення покупцем в еліт-сегменті. Адже тут ціни перевищують 500 тис. доларів за об’єкт, а іноді сягають далеко за 1 млн. грн. У підсумку, прийняття рішення становить від 5-ти місяців до 3-х років.

Хицюк також зазначає, що сучасного покупця рекламна кампанія девелопера не діє до тих пір, поки він сам не переконається в достовірності наданої інформації.

«Потенційний покупець став досить вибірковий, він дивиться на якість будівництва, географічне розташування об’єкта, репутацію конкретного забудовника, інвесторів, ну і, відповідно, на вартість котеджів», – саме так описує запити середньостатистичного покупця заміської нерухомості експерт.