Покупка квартири в Києві: навіщо потрібна реєстрація?

Поняття та основні цілі реєстрації за місцем проживання визначені в Законі України «Про свободу пересування та вибір місця проживання».

Статтею 6 Закону встановлено обов’язок громадянина України зареєструватися за новим місцем проживання протягом десяти днів після прибуття в таке нове місце проживання.

Тобто, якщо Ви плануєте проживати в новій квартирі, згідно з чинним законодавством, необхідно зареєструватися в даній квартирі протягом зазначеного вище терміну. В іншому випадку Ви порушуєте вимоги ст. 6 Закону і можете бути притягнуті до адміністративної відповідальності.

Проживання не за місцем реєстрації може спричинити за собою ряд негативних наслідків, оскільки саме за місцем реєстрації здійснюється низку юридично значущих дій. Наприклад, якщо на Вас подадуть в суд, всі судові документи будуть приходити за адресою реєстрації.

Досить поширеними у наш час є випадки, коли люди не дізнаються про судовому розгляді, а вже про існування вступили в законну силу судових рішень по судовій справі з-за того, що відповідні документи були направлені за місцем реєстрації таких громадян, де їм не надали належного значення.

Що стосується реєстрації дитини, то чинним законодавством не передбачена відповідальність батьків за відсутність реєстрації дитини за місцем проживання, так само як і терміни, в які необхідно здійснити таку реєстрацію.

Однак слід враховувати, що у відповідності зі ст. 160 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Проте при ухваленні рішення необхідно враховувати наступне: якщо квартира знаходиться в іпотеці, в залежності від умов кредитного договору може виникнути необхідність отримання дозволу іпотекодержателя на реєстрацію дитини в такій квартирі.