«Подвійна оренда» дає можливість москвичам жити краще

Москвичі стали користуватися “подвійний орендою”.

У Московському регіоні в середньому 15-20% від загального обсягу угод припадає на випадки, коли власники здають свої квартири, а чужі знімають. Завдяки такому способу люди не тільки отримують надбавку до доходу і переїжджають в просторну квартиру, але і вирішують наболілі проблеми.

За оцінкою фахівців компанії “НДВ-Нерухомість”, найбільше “подвійна оренда” цікава тим, хто бажає отримати додатковий дохід за рахунок різниці в ціні, а також зробити своє проживання більш комфортним.

“Частка так званої “подвійної оренди” змінюється від місяця до місяця і може досягати навіть близько 40% в загальному обсязі угод, що проводяться в компанії. Відбуваються зміни в структурі попиту. Так, з настанням сезону на ринку заміської оренди з’являються запити від бажаючих поїхати влітку на дачу, а свою квартиру здати”, – коментує заступник керівника департаменту оренди компанії “НДВ-Нерухомість” Юлія Лукіна.

Людям, не зацікавленою в обміні своєї квартири на вторинному ринку, питання дефіциту квадратних метрів або незручності проживання допомагає вирішити саме “подвійна оренда”. У компанії наводять такий приклад: пенсіонер здав свою скромну “однушку” на Кантемирівській за 27 тис. рублів на місяць і зняв кімнату в Підмосков’ї за 7 тис. рублів на місяць. Або інший приклад: молода сім’я здає свою однокімнатну квартиру на Тверській вулиці за 75 тис. рублів на місяць і знімає “двушку” на Автозаводській за 50 тис. рублів на місяць. Користь подвійна: і надбавка до доходу в розмірі 25 тис. рублів на місяць, і збільшення житлового простору, вважають експерти компанії.

Або власники нерухомості переселяються в більш простору або зручну з точки місцерозташування квартиру, як у цьому прикладі. Так, молода сімейна пара з немовлям здала свою “однушку” на Біловезькій вулиці за 40 тис. рублів на місяць і зняла “двушку” на Лукинской вулиці за 45 тис. рублів на місяць. В однокімнатній квартирі їм було тісно і незатишно втрьох, та й чоловік не міг нормально виспатися перед роботою.

До інших причин, що спонукають людей звернутися до “подвійної оренді”, “НДВ-Нерухомість” відносять дауншифтинг, тривале відрядження в інше місто, зміна квартири на заміське житло і т. д.