Податок на нерухомість перерахують

Державна реєстраційна служба України з 15 квітня 2013 р. почне щоквартально подавати до органів Державної податкової служби відомості про об’єкти житлової нерухомості (окрім земельних ділянок), необхідні для розрахунку податку на нерухомість.

Як повідомила прес-служба Міністерства юстиції, відповідну постанову, розроблену міністерством, було прийнято на засіданні Кабінету міністрів у виконання змін в Податковий кодекс, якими було відстрочено подання відомостей, необхідних для розрахунку податку на нерухоме майно, щодо якого у фізичних осіб виникає або припиняється право власності, з 15 липня 2012 р. до 15 квітня 2013 р.

Відповідно до Податкового кодексу, органи держреєстрації прав на нерухоме майно зобов’язані до 15 квітня року, в якому набрала чинності ця стаття, а в наступні роки щоквартально, у 15-денний строк після закінчення звітного кварталу, подавати органам ДПС відомості, необхідні для розрахунку податку на нерухомість.

Кабмін встановив, що необхідні для розрахунку зазначеного податку відомості передаються безпосередньо від Державної реєстраційної служби, а не її структурних підрозділів, органи ДПС за місцезнаходженням.

«Таким чином, уряд спростив процедуру надання органам ДПС інформації про нерухоме майно, необхідної для розрахунку податку на нерухомість. Це було зроблено з урахуванням того, що в даний час на території України створено 583 структурних підрозділів терорганов юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру» у сфері держреєстрації прав на нерухоме майно, та 482 органу ДПС. При цьому дані органи не збігаються не тільки кількісно, але й подекуди територіально», – повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Отже, зазначив міністр, визначення «Укрдержреєстру» єдиним суб’єктом інформаційних відносин по передачі органам ДПС відповідної інформації, має спростити процедуру їх взаємодії.