Податок на нерухомість буде враховувати її ринкову вартість

Одним із шляхів збільшення доходів бюджету без створення значних перешкод для економічного розвитку і без вироблення негативних соціальних імпульсів президент Віктор Янукович називає підвищення ставок податку на нерухомість, при розрахунку якого обов’язково повинна враховуватися її ринкова вартість.

“Підвищення ставок податку на нерухомостіь. Для збільшення надходжень цього податку необхідно посилити фіскальне навантаження на власників, які володіють значними об’єктами житлової нерухомості, базою оподаткування повинна бути визнана загальна площа об’єкта житлової нерухомості. Крім того, при розрахунку податку обов’язково повинна враховуватися ринкова вартість нерухомості“, – йдеться у щорічному посланні президента, текст якого був розданий народним депутатам.

Раніше Янукович зазначав, що податок на нерухомість не повинен бути “символічним” і запропонував наповнити реальним змістом оподаткування нерухомості.

“З “символічного” цей податок повинен перетворитися в один з основних джерел наповнення місцевих бюджетів та інструмент обмеження спекуляцій з нерухомістю“,— сказав глава держави.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку травня зареєстрував у парламенті проект закону №10451 “Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки“, що передбачає стягування податку на нерухомість із загальної площі квартири, а не з житлової.

Таким чином, податок на квартири, загальна площа яких не перевищує 240 кв. м та житлових будинків 500 кв. м не може перевищувати 1% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, тоді як при перевищенні цих загальних площ податок становить 2,7%.

У разі прийняття цього закону він набуде чинності з наступного дня після його публікації в офіційній пресі.