Податкова розяснила, коли забудовники зобовязані платити податок на нерухомість

Якщо на початок податкового періоду забудовники мають право власності на побудовані ними об’єкти, вони повинні сплатити податок на нерухомість.

Про це повідомили у Міністерстві доходів і зборів України Міндоходів).

Як йдеться у повідомленні, таке зобов’язання визначено податковим законодавством, згідно з яким платниками цього податку є особи, фізичні і юридичні, які мають у власності нерухоме майно.

Податок нараховується на житлову площу нерухомості. При цьому, якщо протягом календарного року власник продає своє майно іншій особі, він платить податок тільки за період з 1 січня до початку того місяця, в якому він втратив право власності. За інший період платить уже новий власник.

Нагадаємо, що не оподатковуються об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад; нерухомість, що розташована у зоні відчуження або безумовного відселення; будівлі дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на платника податку; гуртожитки; об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю.