Податківці шукають орендодавців квартир за оголошеннями в інтернеті

Столичне управління Міністерства доходів і зборів проводить рейди по виявленню киян, які не сплачують податки з доходів від здачі в оренду своїх квартир. Щоб знаходити неплатників, податківці вивчають оголошення в інтернеті.

На орендодавців доносять Жеки

Громадяни, які здають в оренду житлову нерухомість, зобов’язані сплачувати прибутковий податок – 15% від суми доходу. Наприклад, якщо квартира здається за 4 000 грн в місяць, 600 з них господар повинен віддати державі. Проте в Києві багато орендодавців воліють з казною не ділитися. За даними столичного управління Міністерства доходів і зборів, заплатили податки в цьому році 28 тис. орендодавців – фізичних осіб. Вони перерахували до бюджету 171,44 млн грн. А скільки ухилилося, сказати складно: точних даних про кількість квартир, що здаються в Києві, немає.

Як розповіли «Погляду» у прес-службі відомства, для виявлення неплатників податкова інспекція постійно проводить рейди. Інспектори переглядають оголошення про здачу нерухомості в газетах і на спеціалізованих сайтах і обчислюють порушників. Також на орендодавців доносять органи місцевого самоврядування та Жеків.

З початку року в столиці спіймали 329 «ухильників», з яких стягнули в цілому 2,2 млн грн штрафу.

Гуртожиток в квартирі

Серпень традиційно вважається гарячою порою для ринку оренди житла: в столицю приїжджають студенти. Однак менеджер агентства з нерухомості «Благовіст» Світлана розповіла «Погляду», що зараз в Києві поняття сезонності немає, ціни на житло стабільні і залежать тільки від району і стану житла.

«Ціни не змінювалися ще з минулого року, – розповіла Світлана. – Мінімальна вартість однокімнатної квартири зараз 3 000 грн – це житло в районі Троєщини і Борщагівки. Позняки та Теремки стартують від 3 500 грн, а от Солом’янка, проспект Перемоги і Оболонь в середньому коштують 5 000 грн».

Серед економ-пропозицій все частіше зустрічаються ліжко-місця в квартирах, перетворених в гуртожитку. Підприємливі кияни купують квартири в новобудовах великого метражу, ставлять пару холодильників, кухонний гарнітур, а в кімнатах встановлюють двоярусні ліжка. За одне ліжко-місце просять від 800 грн в місяць. Одночасно в квартирі можуть проживати 24 людини. При самій простій арифметиці виходить, що в місяць господар квартири отримує більше 19 тис. грн.

«У нас зараз тільки одне місце вільне залишилося, живуть упереміш і дівчатка, і хлопчики. Всім до 30 років, – розповів «Погляду» менеджер Петро, здає ліжко-місце в квартирі за адресою проспект Григоренка, 18а. – Але якщо що – дзвоніть, знайдемо в інших точках».