По всьому світу знову починають будувати хмарочоси

Близько 600 будинків не менше 200 метрів у висоту, це близько 60 поверхів, зараз перебувають на стадії будівництва, або на стадії планування в усьому світі. Це дозволить майже вдвічі збільшити кількість висотних будівель протягом наступних 10 років.

Світова економіка повільно відновлюється, і в усьому світі знову набувають актуальності сміливі й цікаві проекти будівництва нових хмарочосів. А вежі висотою трохи більше 200 метрів стають нормою.

Новітній хмарочос зростає в Лондоні, 48-поверхова будівля Leadenhall буде другим по висоті офісним будинком у фінансовому районі міста. Будівництво завершиться в 2014 році. Розмір вежі, також як і звужується до вершини скляний дизайн, який, на думку деяких, нагадує коробку від тертка для сиру, заслужили похвалу всій Британії, пише The Wall Street Journal.

До 2020 року в Джидді, Саудівська Аравія, з’явиться перше в світі 1000-метровий будинок – башта Kingdom Tower.

Три з чотирьох найвищих будівель, побудованих в 2012 році, були в Дубаї, в тому числі 413-метрова Princess Tower – найвища житлова будівля в світі. У Дубаї знаходиться і найвища в світі башта – 828-метровий Burj Khalifa. Крім то, в 2016 році тут же буде завершено будівництво 335-метрового житлового хмарочоса Damac Residenze, дизайн інтер’єрів якого розробляє італійський будинок моди Fendi.

Поряд з Близьким Сходом, хмарочоси активно будує Китай. Чотири найвищих будівлі знаходяться на стадії будівництва, у тому числі 660-метровий Ping An Finance Center в Шеньчжені.

Нью-Йорк також не відстає і є домом для двох з топ-20 найбільш високих будівель, що знаходяться в процесі будівництва. Зокрема, тут зводять 541-метровий One World Trade Center.

Нагадаємо, експерти назвали найбільш невдалий хмарочос у Європі.