Плюси і мінуси покупки заміського будинку

Багато хто замислюється про покупку заміського особняка. Часом це бажання викликано тим, що ми хочемо бути подалі від загазованого міста і проводити час на природі.

Іноді нам не вистачає свого особистого простору або набридають сусіди. Слід врахувати, що заміський будинок – це не тільки усамітнення з природою, а й додаткові клопоти та витрати, яких у міській квартирі немає. Далеко не кожен може дозволити собі утримувати будинок і квартиру одночасно. Це не тільки фінансове питання, а також питання часу і сил. Тому при виборі слід врахувати всі нюанси і складності життя в заміському будинку.

Чи варто купувати заміський будинок?Коли ми уявляємо собі заміський будинок у нас перед очима постає спокій і незалежність. В квартирі можуть виникати сварки з сусідами з-за дітей і їх захоплень, домашніх тварин, ремонту. До того ж кожному з нас хочеться мати особистий простір, а квартира передбачає спільне користування під’їздом, ліфтом, сходовим майданчиком.

Однак перш ніж прийняти рішення купити будинок або територію для його споруди, слід оцінити всі «за» і «проти». Не кожен готовий зіткнутися з додатковими проблемами і витратами в приватному житлі. Приватний будинок потребує постійного догляду, у будь-який час року, в будь-яку погоду. Якщо в квартирах питання вирішуються в Жеку, то у вашому особистому житло тільки ви самі можете відремонтувати дах, полагодити протікають труби або поламаний кран. Тут також немає двірника, який слідує за прибудинковою територією і підмітає листя у дворі. Це потребує і додаткових фінансових витрат. Не менш важливим є віддаленість від сусідів, проте для багатьох це буде величезною перевагою, відмінним варіантом буде затишний будинок на Новоризькому шосе.

Якщо вам потрібна допомога, то до сусідів докричатися буває складно. А в разі нападу на будинок або іншої події допомоги чекати не доведеться. Транспорт і дороги – це ще один момент, який варто враховувати. Якщо у вас є особистий автомобіль, то вам буде складно добиратися на роботу і відвозити дітей у школу/садок. Однак варто врахувати альтернативні варіанти, такі як автобус чи інший транспорт. Погане дорожнє покриття може зіграти злий жарт в сльоту або ожеледь. Воно може утруднити виїзд транспорту.

Нерозвинена інфраструктура – ще одні проблема заміського життя. Біля заміського будинку не буде супермаркетів, лікарень і шкіл. Швидше за все, до них доведеться добиратися досить далеко. Чи варто купувати заміський будинок?

У заміській житті є багато плюсів – чисте повітря, можливість мати свою присадибну ділянку, бути одним господарем у дворі, не сваритися з сусідами. У дворі можна влаштовувати пікніки, шашлики, барбекю, дискотеки і діти будуть спокійно гуляти по ділянці. Проте у неї є і деякі мінуси. Перш ніж зважитися на заміський будинок слід все ретельно продумати і оцінити.