Плюси і мінуси переїзду в квартиру ближче до офісу

Останнім часом у великих містах України з’явилася незвичайна тенденція: багато орендарі вважають за краще при зміні місця роботи змінювати і квартиру.

Вважаємо вигоду

Шлях від дому до роботи в сучасному мегаполісі може розтягнутися на кілька годин. Так, наприклад, потрапити в столиці в пробку і простояти в ній годину-другу, поки хтось із можновладців їде на роботу або з-за ДТП з причини поганої погоди, які досить часто, давно стало нормою. В інших містах дорожні проблеми не стали ще настільки серйозними, однак, як показують опитування, в дорозі багато хто з нас проводять щодня по кілька годин.

– Я цю проблему для себе вирішив давно, – каже киянин Олександр. – Живучи в орендованій квартирі, завжди переїжджаю ближче до роботи, якщо змінюється місце роботи або компанія змінює місце розташування. Головна умова – щоб житло було не далі ніж в 15 хвилинах ходьби від офісу. Раніше я жив на іншому кінці міста і витрачав на дорогу по 2-3 години в день і більш 1500 гривень на бензин. Зараз машина стоїть на стоянці, і я використовую її тільки по вихідним. А час – це найдорожче, що у нас є.

Хоча вигоду завжди можна порахувати. Година їзди на роботу і ще година їзди додому можна включити в робочий день. Тоді замість сорокагодинному тижні ви отримуєте 50-годинний. Для того щоб підрахувати економію, досить свою зарплату розділити на 167 годин – це середньомісячну кількість робочих годин. При зарплаті в 6 тисяч гривень одна година коштує 36 гривень. 2 поїздки х 22 робочих дні = 1584 грн. Принаймні на таку надбавку ви можете розраховувати, якщо будете працювати по 8 годин замість десяти.

Додайте до цього витрати на транспорт. Виходить від 150 грн. – якщо ви купуєте проїзний хоча б на два види транспорту, до 1500 грн. – якщо їздите на машині.

Витрати і потенційні проблеми

Правда, будь – який переїзд- це додаткові витрати. По-перше, доведеться розщедритися на послуги посередників при зніманні квартири. Найчастіше це половина суми місячної оренди. Якщо ж вам вдасться знайти житло самостійно, то на цьому пункті можете заощадити.

Другим важливим моментом може стати зросла орендна ставка. Справа в тому, що власники не завжди піднімають ціни до середньоринкових тим клієнтам, які живуть у них більше року. Тому в цьому випадку ви можете переплатити за аналогічну квартиру на 10-15%.

Ну і, нарешті, сам переїзд. Це можна порівняти з невеликим пожежею. Вам доведеться розщедритися на автомобіль і вантажників. Однак, як показує практика, ці витрати окупаються протягом місяця-двох.

Місяць у році – на транспорт

79 % українських менеджерів, при цьому більшість з них витрачає на дорогу в громадському транспорті від 40 хвилин до 1,5 години. Такі результати опитування порталу rabota.ua.

Найчастіше (33%) на дорогу від дому до роботи український менеджмент витрачає від 40 до 60 хвилин. 28% добираються до місця роботи від 20 до 40 хвилин. 18% витрачають на дорогу від 1 до 1,5 години. 14% встигають дістатися на роботу за 10-20 хвилин. 6% змушені щоранку їхати на роботу від 1,5 до 2 годин, а 1% – більше 2 годин.

За підрахунками аналітиків, виходить, що більше половини українців витрачають в середньому 1 місяць на рік на дорогу на роботу і з роботи. Якщо представити це ще більш наочно, то виходить, що 11 місяців людина працює, а один місяць їздить туди-сюди днями і ночами по одній і тій же дорозі з 1-го по 30-е число без перерви.

79% українських менеджерів добираються на роботу за допомогою громадського транспорту, 16% – проходять цей шлях на особистому автомобілі, 4% – користуються послугами корпоративної розвозки, а 1% – беруть таксі.