Після закінчення Євро-2012 не слід очікувати притоку інвестицій в Україну – експерт

Експерт Роман Шпек розповів, що чекає нас після закінчення Євро-2012.

Вважати, що Євро буде початком розвитку інфраструктури або сплеску інвестиційної діяльності не варто, тому що не інвестують ті, хто уособлює такий масовий портрет вболівальника в Європі, але те, що багато позитивної інформації пішло в європейський простір, безумовно, є заслугою і організаторів Євро, і України.

Про це на круглому столі з підбиття перших результатів Євро-2012 заявив член ради Національного банку України Роман Шпек.

За словами експерта, українська економіка, хоч і розвивається, але знаходиться в глибокій кризі, і футбольний чемпіонат не здатний вирішити дані економічні проблеми: «Загальне враження України матиме позитивний вплив, але якщо податкова політика буде непередбачуваною або макроекономічна політика буде суперечлива, сказати, що чемпіонат Європи з футболу може дати відповідь або нівелювати ці питання, неможливо. Якщо подивитися на загальний стан української економіки, тобто глибоку кризу, при тому, що економічний розвиток триває, але є криза на структурному рівні і сказати, що інвестиційна привабливість зросте за рахунок чемпіонату з футболу, в той час, щоб інвестувати в енергетику, потрібно прийняти серйозні рішення: і структурні, і цінової і тарифної політики. Тут неможливо замінити одне іншим».

Експерт додав, що організатори Євро в Україні не зорієнтувалися ким насправді є європейський уболівальник: «Ми будували і постійно переживали скільки у нас місць в 5-зіркових та 4-зіркових готелях. Ми не розуміли кого будемо приймати і тому готелі були дещо не завантажені».