Після Євро-2012 студентів не пускають в гуртожитку

Сьогодні в Україні явна нестача студентського житла: дефіцит виявився більше, ніж було офіційно оприлюднено.

Як пише ДеПо, така ситуація пояснюється тим, що хтось коменданти стали пускати в відремонтовані гуртожитки платних постояльців і відмовляють студентам в кімнаті.

Як повідомляється, офіційний підрахунок вільних місць у студентських гуртожитках не враховує «комерційних» мешканців, яких пускають коменданти гуртожитків. Найчастіше щомісячно такі мешканці платять не менше 800 грн. за ліжко-місце, тоді як студенти лише за 200-250 грн.

Водночас реконструкція гуртожитків під Євро, яка, здавалося б, повинна була якщо не збільшити кількість місць, то, як мінімум підвищити комфортність житла, насправді, лише посилила проблему. Тепер відремонтоване житло користується великим попитом, за яке орендарі готові платити за підвищеним тарифом, а саме до 1,5 тис. на місяць.

Тому вибити місце в елітних гуртожитках звичайному студенту непросто. Тепер студенти вважають за краще відразу брати в оренду квартиру або кімнату за гроші батьків.

Статистика показує, що протягом липня і першої половини серпня майбутні студенти вже орендували близько 400-500 квартир і претендують ще на стільки ж. Найбільшим попитом серед цієї категорії орендарів користувалися дешеві одно-і двокімнатні квартири в безпосередній близькості від вузу в спальному районі із зручною транспортною розв’язкою.