Після повені в Бангкоку зросте попит на квартири у висотках

Потужна повінь, нещодавно обрушилося на околиці Бангкока, в черговий раз нагадало містобудівникам, що житло в столиці Таїланду не відповідає критеріям безпеки. Наслідком стихійного лиха стане підвищення попиту на кондомініуми і житло у незатоплених районах.

«За нашими спостереженнями, кількість виданих дозволів на будівництво висоток збільшується, оскільки забудовники очікують, що попит буде рости»,— повідомляє Тоні Пікон, помічник директора відділу досліджень Colliers International Thailand. Він вважає, що багато кондомініумів будуть здані в експлуатацію в I кварталі 2012 року.

Експерти з нерухомості вважають, що необхідно прийняти нові закони, що регулюють будівництво, які зараз існують лише в чорновому варіанті.

Згідно із законопроектом, буде скорочено відсоток забудови в житлових районах за винятком зон з важливими транспортними вузлами. У центрі і районах Бангкока, навпаки, планується будувати більше об’єктів.

Ключові зміни стосуються обмежень на будівництво будівель в залежності від ширини магістралі. Раніше висотні будинки загальною площею понад 10 000 м2 було дозволено зводити вздовж трас шириною в 10 м. Новий законопроект обмежить висотне будівництво поблизу доріг вже 16-30 м в залежності від району. Крім того, поверховість будівель буде обмежена в місцях з утрудненим виїздом на великі міські артерії.

«Посилення обмежень означає, що нерухомість на периферії буде дешевшати. Знизяться ціни на землю в деяких районах, де забудова обмежена в залежності від ширини дороги. Це негативно позначиться на настроях орендодавців і забудовників, які придбали ділянки при чинному законодавстві. Результатом невизначеності може стати скорочення угод купівлі-продажу в районах, де діятимуть обмеження»,— вважає Аливасса Патнадабутр, директор-розпорядник таїландського відділення компанії CBRE.

За словами Патнадабутр, ціни на будинки в центрі столиці, вздовж широких доріг поряд з важливими транспортними вузлами будуть рости. «Приміщення в існуючих великих висотках, швидше за все, піднімуться у вартості, але це буде залежати від дизайну будівлі, його стану і витрат на утримання»,— каже вона.

Введення обмежень дозволить контролювати будівництво кондомініумів і офісних будівель в центрі Бангкока. Це допоможе уникнути надлишку пропозиції та утворення «бульбашки» на ринку.