Пільгову іпотеку зможуть отримати 10 тис. українських сімей

У 2012 році пільгову іпотеку, ініційовану Президентом України, зможуть отримати близько 10 тис. сімей у тому випадку, якщо на ці цілі буде виділено 1 млрд. грн.

Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

Як розповів керівник Мінрегіону в інтерв’ю Zn.ua в першу чергу таку іпотеку зможуть отримати пільгові категорії населення, які потребують поліпшення житлових умов.

“Для нас безумовний пріоритет – люди, які перебувають на обліку як такі, що потребують поліпшення житлових умов, пільгові категорії, молодь і пенсіонери. Це також окремі професійні категорії, перш за все соціально значущі – сільські медики та вчителі. За попередніми розрахунками, у разі виділення коштів можливе вирішення житлової проблеми для більш 10 тисяч сімей. Інші критерії (рівень доходів, сфера зайнятості, вік, місце проживання тощо – ред.) – ще в процесі розробки”, – повідомив Близнюк.

За словами міністра, для старту програми можна акумулювати щонайменше 1 млрд грн, і в першу чергу міністерство буде пропонувати задіяти недобудоване житло.

При цьому, за словами Анатолія Близнюка, незважаючи на те, що реальні ціни на ринку нерухомості сьогодні досить високі, домогтися зниження вартості “квадрата” до озвучених прем’єр-міністром $500 дійсно можна, доклавши спільні зусилля.

“Прем’єр-міністр озвучив зниження ціни до $500 і $650 за “квадрат”. Що було б дуже добре для пожвавлення ситуації на первинному ринку нерухомості. Однак на сьогодні реальна ціна квадратного метра у новобудовах Києва сягає $1000. Мінрегіон вже зараз працює над зниженням у тому числі і вартості київського “метра”. Ми робимо це обґрунтовано, спираючись на розрахунки і думка будівельного спільноти, зокрема Конфедерації будівельників України. Але це собівартість будівництва, а далі – ринкова складова, яка не завжди містить тільки прибуток забудовника. Однак розрахунки Мінрегіону підтверджують, що до цифр, озвучених главою уряду, ми повинні прагнути. З іншого боку знаходяться органи місцевого самоврядування. Це питання здешевлення вартості землі для забудовника, а також рішення проблем інженерного обладнання нових майданчиків. Спільні дії президента України, уряду, центральних, місцевих органів влади, банкірів, будівельників і, головне, інвесторів зможуть досягти конкретної мети – щорічного зменшення черг на житло“, – сказав Близнюк.