Підсумки ринку готельної нерухомості

За останні півроку фахівці ринку відзначають поступовий підйом готельного сегменту нерухомості.

З початку 2010р., в результаті поліпшення загальної економічної ситуації в країні, поступового відновлення ділової активності, а також збільшення обсягів туристичних потоків, на ринку готельної нерухомості України спостерігається поступове відновлення і відновлення цього сегменту. Про це сказано в аналітичному бюлетені ринку нерухомості України компанії “Ернст енд Янг”, текстом якого володіє портал 3doma.ua.

Сприятливим фактором для одужання сфери готельних послуг є загальний невисокий рівень розвитку готельного ринку України та його значний потенціал для подальшої експансії.

Значний вплив на активний розвиток сегменту готельної нерухомості надає майбутній чемпіонат Європи з футболу в 2012 році, за вимогами організаторів якого, міста, що приймають даний чемпіонат (Київ, Харків, Донецьк, Львів), повинні бути забезпечені визначеному кількістю готельних номерів у різних категоріях. Однак, на даний момент, приймаючі міста не відповідають заявленим вимогам.

У I півріччі 2011р. кількість об’єктів готельної нерухомості на столичному ринку не змінилося, введення в експлуатацію нових об’єктів зафіксований не був.

У 2010р. у Києві був введений в експлуатацію тільки один готель Royal City Hotel, (готельний оператор Royal Hotels and Spa Resorts). В цілому, раніше на 2010р. планувалося до введення понад 5 об’єктів готельної нерухомості, але в результаті припинення їх будівництва, терміни реалізації даних проектів були перенесені.

В цілому, за підсумками I півріччя 2011р. на ринку готельної нерухомості Києва представлено більш ніж 140 об’єктів готельного типу, загальний номерний фонд яких перевищує 10 тис. номерів.

На момент аналізу в Києві функціонують три готелі під міжнародним управлінням – InterContinental, Hyatt Regency, Radisson Blu інші готелі перебувають під місцевим управлінням. Зокрема національних компаній, слід згадати компанію “Premier International”, готельного оператора створеного для об’єднання українських готелів середнього і високого класу, яка складається на сьогоднішній день з готельних мереж “Premier hotels” (готелі класу люкс) і “Accord hotels” (бізнес – готелі середнього рівня). Київський готель “Прем’єр Палас”, входить в готельної мережі “Premier hotels”, готелю “Баккара” і “Русь” – в “Accord hotels”.

До кінця III кварталу 2011р. планується відкриття готелю під міжнародним управлінням середньої категорії Ibis (французька готельна корпорація Accor hotels). Таким чином, в найближчому майбутньому в Києві буде функціонувати чотири міжнародних готельних оператора. До кінця року планується відкриття чотиризіркового готелю під місцевим управлінням “Предславинский”. Але, основна частина нових готелів в столиці, як очікується, з’явиться в 2012р., до початку Євро-2012.

Також, ведуться роботи по реконструкції існуючих готелів “Спорт” і “Братислава”, які після реконструкції повинні відповідати рівню 4 зірки. Крім того, значна кількість проектів у сфері готельної нерухомості знаходиться на стадії розробки.