Підсумки першого півріччя на будівельному ринку

Моніторинг будівельного ринку свідчить про пожвавлення, в першу чергу завдяки Євро-2012.

Будівельний сегмент за останні півріччя відійшов від так званої стагнації і готовий до нових звершень. Це підтверджується тим, що попит на нові об’єкти будівництва підвищився, а кількість роботи збільшилося. В цілому, початок 2011 р. для будівельників стало початком успішної співпраці, цікавих пропозицій, масштабних проектів. Фактично, завдяки чемпіонату Європи з футболу 2012. Це позначилося на тому, що не тільки збільшилася кількість роботи, але й зросли темпи виконання робіт.

У першому півріччі 2011 року спостерігалися наступні тенденції:

– Збільшення попиту на якісні об’єкти, земельні ділянки приміських зон.

– Курортних та архітектурно-історичних містах активно ведуться реконструкції старих будинків, а також будівництво нових відповідних об’єктів.

– Динамічний розвиток усіх видів будівництва в регіонах України.

Що стосується будівельного сектора, то спостерігається той факт, що будівництво почало активно просуватися. В першу чергу, це ті міста, які задіяні в чемпіонаті, а також великі та курортні міста. Будівництво знаходиться на різних етапах підготовки. Сюди входять усі види будівництва, починаючи від житлового і закінчуючи найбільшими промисловими об’єктами.

За даними аналітиків проектно-інформаційної системи BAU-data, кількість об’єктів налічує близько 5000 об’єктів по всій території України.

Природно, що Київ та Центр, привертають особливу увагу експертів, тому що саме тут максимальна кількість планованих об’єктів, в процесі будівництва порівняно з іншими регіонами. У першому півріччі їх налічувалося близько 846, це нові інвестиційні проекти, а також держтендерах.

Інші регіони України, зокрема, Харків і Слобожанщина, Донецьк і Донбас не відстають за кількістю об’єктів. Підтвердженням цієї думки може служити і той факт, що протягом 6 місяців зафіксовано більше сотні нових проектів, більшість з них реалізовуються. Південний регіон (Одеса і Таврія, Сімферополь і Крим) залишаються одними з залучених територій для будівельних компаній, але ситуація складається не так оптимістично, як, наприклад, з центральними регіонами. Показники впали, і це ощущаемо. Західний регіон і Львів характеризується стабільністю, про що говорить не тільки кількість об’єктів, але й результати їх втілення.

Якщо розглядати регіони в цілому, то протягом першого півріччя лідирує житлове будівництво. Традиційно, ці швидкоокупні проекти більш затребувані на ринку і зацікавлені забудовниками. Торговельно-розважальний сектор завоював авторитет на будівельному ринку, завдяки чому, навіть у невеликих містах з’явилася можливість мати свою невеличку «розважальну мережа». 1487 об’єктів – це гідна цифра для цього сегмента. Ділове будівництво являє собою 1320 об’єктів, на які є великий попит, і це, в першу чергу, об’єкти у великих містах, як діловий світ віддає перевагу мегаполісное руху. В промисловому секторі було зафіксовано близько 700 проектів, для цієї галузі навіть не погано, як будівництво тягне за собою багато часу і капіталу. Останню позицію в цьому рейтингу займає готельне будівництво, де всього 624 об’єкта на різних стадіях будівництва.

Наведемо приклад цікавих проектів, наявних у базі «BAU-data»:

Житловий комплекс вул. Лесі Українки, с. Софіївська Борщагівка, Київська обл. – На земельній ділянці площею 0,6 га ведеться будівництво 4-секційного, 10-поверхового житлового комплексу. Загальна кількість квартир – 261. Площа забудови – 2324 кв. м. На прилеглій території буде виконано комплексний благоустрій та озеленення, обладнання гостьових парковок, облаштування місць для відпочинку, будівництво дитячого майданчика (проект № 27304 / 1 в системі BAU-Data).

Готельно-оздоровчий комплекс провулок Санаторний, р. Одеса – На земельній ділянці площею 1,29 га планується будівництво готельно-оздоровчого комплексу «Санаторний», передбачено будівництво трьох 11-поверхових корпусів. Загальна площа запланованих до будівництва будівель становить орієнтовно 14 500 кв. м. (проект № 1687 / 3 в системі BAU-Data).

Елеваторний комплекс с. Росоша, р-він Липовецький, Вінницька обл. – Ведеться будівництво елеваторного комплексу обсягом зберігання 25 тис. тонн. ( проект № 27268/1 в системі BAU-Data).

Житловий будинок вул. Кільцева-Лисика, Винники, Львівська обл. – На земельній ділянці 0,4 га розпочато будівництво 4-поверхового, 5-секційного, 68-квартирного житлового будинку. Загальна площа житлових приміщень – 2076 кв. м, загальна площа гостьового паркінгу – 525 кв. м. ( проект № 26066 / 3 в системі BAU-Data).

Цікаво, в якому темпі працював будівельний сегмент без чемпіонату, і яка б галузь розвивалася найкраще? За цим ми будемо спостерігати протягом року, так що час зробити висновки. Найважливішим залишається той фактор, що будівельний сектор затребуваний буде завжди, особливо там, де задіяні грандіозні проекти, масштабні обсяги.

Юлія Водяна, BAU-data

Для довідки: проектно-інформаційна система «BAU-data» – електронна база даних, що містить перелік об’єктів промислово-цивільного, а також приватного будівництва, починаючи з етапу планування й оголошення відповідних тендерів і закінчуючи здачею об’єктів «під ключ». В даний час крім України BAU-data також інтегрована в будівельні ринки таких країн ЄС, як Австрія, Чехія, Румунія, Угорщина та багато інших.

ТОВ «Проектно-інформаційне інженерно-технологічне і дизайнерське бюро «БАУ-Інфо Україна» спеціалізується на наданні проектно-інформаційних послуг, технічному і інженерному консалтингу у сфері будівництва, впровадження маркетингових стратегій. До основних напрямів діяльності компанії також належать розробка програмного забезпечення, проектування, дизайн, розробка і впровадження альтернативних джерел енергії. Бюро «BAU-Info Ukraine» створено у 2005 році.