Підсумки 2012 року на ринку нерухомості України

«Доступне житло» і Євро-2012 сколихнули вітчизняний ринок нерухомості в році, що минає.

За даними порталу DOM.ria.ua попит на нерухомість у січні 2012 року зріс на 40% у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року. Такі події дали надію на позитивний розвиток ринку нерухомості України. Але вже з лютого настало стабільне затишшя. Очікуваного багатьма падіння цін на нерухомість на 30-40% також не відбулося.

У 2012 році, що минає величезні надії покладалися на оновлену програму “Доступне житло” і доступні іпотеки від комерційних банків. Але вже з серпня обіцянки по іпотеці почали стихати, а восени було оголошено, що доступної іпотеки від комерційних банків в 2012 році не буде.

Проте, не дивлячись на величезну кількість реклами, програма “Доступне житло” так і не стала користуватися попитом серед населення, повідомляє DOM.ria.ua. Тут здебільшого проблема полягала в тому, що дійсно були відсутні бюджетні пропозиції квартир.

Ще однією очікуваною подією 2012 року став чемпіонат з футболу “Євро 2012”, який обіцяв підняти ринок подобової оренди. Багато переобладнали квартири в міні-готелі і здавали свої квартири подобово. Але в підсумку 60-70% квартир і кімнат залишилися порожніми і не дочекалися орендарів, так як ціна на оренду була завищена більше ніж у 2 рази.

Також значущим подією 2012 року, яка вплинула на ринок нерухомості України, став новий закон про оформлення права власності на нерухомість. Так, у другій половині грудня на ринку нерухомості залишилися лише ті продавці і покупці, які хочуть завершити угоду до кінця року. Майже 60% потенційних покупців відклали покупку нерухомості на січень 2013.