Підписано закон про програму приватизації на 2012-2015 рр ..

Президент України підписав закон № 4335-VI від 31 січня 2012 р. «Про державну програму приватизації», повідомили в прес-службі Фонду державного майна.

Прогнозований обсяг надходжень коштів від продажу та управління державним майном до державного бюджету України протягом дії програми становить 50-70 млрд. грн.

Відповідно до закону, високі темпи приватизації державних об’єктів передбачається забезпечити в результаті:

  • залучення до приватизації більш широкого кола державних об’єктів; спрощення процедур підготовки до приватизації об’єктів з метою скорочення затрат часу;
  • введення спрощених способів продажу державних об’єктів, що не користуються попитом у потенційних покупців (у разі якщо об’єкти не продані з застосуванням інших конкурентних способів), зокрема чином: продаж шляхом зниження ціни до рівня фактичного попиту без обмеження мінімальної ціни продажу;
  • дроблення пакетів акцій (менше 25% статутного капіталу акціонерного товариства) і продаж їх окремими лотами на фондових біржах;
  • продажу без оголошення ціни.

Для підвищення рівня привабливості приватизації для інвесторів і створення позитивного іміджу приватизації в Україні і світі передбачається забезпечити:

  • підтримку зацікавленості трудових колективів і керівництва підприємств державного сектора в приватизації своїх підприємств шляхом встановлення пріоритетів та пільг при продажу акцій;
  • передачу 5% акцій об’єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, об’єктів з ознаками домінування на загальнодержавному ринку товарів (робіт, послуг) для продажу дрібними пакетами на фондовому ринку, що створить умови для участі в приватизації широких верств населення і буде сприяти розвитку фондового ринку.

Як повідомив раніше голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко, перелік об’єктів, які будуть виставлені для приватизації, не передбачається даною програмою, оскільки цей профіль веде Міністерство економіки, і список запланованих до приватизації об’єктів буде передбачатися в окремому законопроекті.

Нагадаємо, Кабмін затвердив державну програму приватизації на 2012-2015 рр. 23 листопада 2011 р. Верховна Рада прийняла відповідний закон 13 січня 2012 р.