Під перейменуванням вулиць намагаються приховати великий дерибан землі?

Волюнтаристськими перейменуваннями вулиць у столиці киян намагаються відволікти від триваючого дерибану землі під незаконну забудову.

Про це заявив головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва», один з ініціаторів створення політичної партії «Форум» Віталій Черняховський.

За словами громадського діяча, київська влада діє «абсолютно навмисно, створюючи димову завісу з перейменування вулиць для приховування своїх беззаконних дій».

«Це все ніщо інше, як цинічна і брутальна провокація. Під виглядом повернення столичних вулицях старих назв черговий раз вкидається привід для сварок комуністів і націоналістів, а поки вони будуть гризтися, в Києві триває свавілля: дерибан землі, злодійство останніх комунальних приміщень, незаконна приватизація, нагромадження кіосків і т. д.», – підкреслив він.

Ст. Черняховський нагадав, що з 1992 року в столиці було перейменовано близько 80 вулиць, більше 10 з них – у 2009 році, одну – в 2010 році, вже дві в 2011 році.

«Наприклад, в 2009 році відбулося скандальне перейменування вулиці Січневого повстання у вулицю Івана Мазепи, частина її в минулому році була знову перейменована у вулицю Лаврську.

Не менш обурливо перейменування в тому ж році вулиці Петрозаводській в честь людини, скажімо так, з небездоганною репутацією – Георгія Кирпи; тоді ж чиновникам не догодив бульвар Лихачова – він став бульваром Марії Приймаченко; зовсім дивним виглядає перейменування вулиці Кузьмінській у вулицю Жамбила Жабаева.

Вже в цьому році на догоду Посольству США перейменували вулицю Танкову на вулицю Ігоря Сікорського. Але на цьому влада не має наміру зупинятися – в загальній складності збирається перейменувати ще 200 столичних вулиць! Перейменування 10 з них планувалося вже на 1 грудня 2011 року, – підкреслив В. Черняховський.

На переконання громадського діяча, за подібними ініціативами Київради стоїть «подальше намір нищити історичний вигляд міста».

Найбільш кричуще, на думку Ст. Черняховського, виглядають наміри перейменувати центральні і відомі всім киянам і гостям міста вулиці.

«Наприклад, перейменування вулиці Червоноармійської у Велику Васильківську – ця вулиця в центрі міста носить назву армії, яка звільнила Київ від фашистів, навіщо її перейменовувати, тим більше що вулиця Васильківська у нас вже є?! – обурився він.

– Крім того, чиновники хочуть перейменувати вулицю Горького в Голосіївському районі на вулицю Антоновича, а вулицю Маршала Малиновського на Оболоні пропонують назвати на честь скульптора Олександра Архипенка. Не менш дивним виглядають наміри перейменувати вулицю Щорса – у вулицю Євгена Коновальця, бульвар Івана Лепсе – на бульвар Карпатської України тощо».

При цьому Ст. Черняховський піддав критиці пояснення таких масштабних перейменувань поверненням столичним вулицям історичних назв.

За його словами, «якщо керуватися цією логікою, то слід повернути Майдану Незалежності назва Козине болото або площа Хрещатицька або Думська, а вулиці Богдана Хмельницького – назва Фундуклеївська, яке вона колись носила. Абсолютно очевидно, що мова йде виключно про перейменування вулиць на догоду чинній ідеології».

Крім того, за словами В. Черняховського, перейменування вулиць – це ще один спосіб для крадіжки грошей з бюджету міста».

«На даремні перейменування виділяються сотні тисяч гривень, половина з яких осідає в кишенях чиновників, а адже ці кошти могли б піти на дитячі та спортивні майданчики і благоустрій парків», – підкреслив він.

Постійні зміни, які вносяться до карти міста після чергового перейменування, переконаний В. Черняховський, створюють труднощі і водіям, і туристам, і звичайним громадянам.

Голова «Форуму порятунку Києва» підкреслив, що перейменування вулиць повинно відбуватися виключно після погодження з мешканцями Києва шляхом загальноміського референдуму.

Крім того, Ст. Черняховський назвав «дивним» той, що ніхто з відомих політиків не засудив «злочинні перейменування вулиць у столиці».

«Я вважаю, що це дуже важливе питання, який ще раз доводить необхідність негайного проведення перевиборів Київради і Київського міського голови з метою усунення від влади команди Леоніда Черновецького», – резюмував він.

Як повідомлялося, комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків Київської міської державної адміністрації розглядала пропозиції про перейменування близько 200 столичних вулиць.

Крім того, постійна комісія з питань культури та туризму Київської міської ради підтримала рішення про перейменування 34 вулиць з «ідеологічних» міркувань, але ці рішення так і не були проголосовані Київрадою через невідповідне оформлення документів, або не підписані Київським міським головою

Л. Черновецьким. Зокрема, мають намір перейменувати вулиці Червоноармійській, Горького, Артема, Мельникова, Урицького, Воровського, Лайоша Гавро, Мате Залки, Петра Запорожця, Щербакова, Чапаєва, Юрія Коцюбинського та інші.

Перелік вулиць, які мають намір перейменувати:

  • Голосіївський район. вул. Горького збираються перейменувати на вул. Антоновича, вул. Димитрова на вул. Ділову, проспект Червонозоряний – на проспект Володимира Івасюка.
  • Дарницький район. вул. Ілліча збираються перейменувати на вул. Юрія Збанацького, вул. Крупської у вул. Павла Чубинського, вул. Максима Горького на вул. Кирила Осьмака.
  • Деснянський район. вул. Максима Горького збираються перейменувати на вул. Сергія Прокоф’єва.
  • Дніпровський район. проспект Возз’єднання збираються перейменувати проспект Соборності; вул. Петра Запорожця на вул. Івана Миколайчука.
  • Оболонський район. вул. Маршала Малиновського вул. Олександра Архипенка, вул. Лайоша Гавро збираються перейменувати на вул. Ярослава Стецька, вул. Мате Залки в вул. Романа Шухевича, площу Фрунзе на площу Петропавлівську, вул. Гамарника в Пущі-Водиці мають намір назвати в честь композитора Дмитра Бортнянського.
  • Печерський район. вул. Аніщенко збираються перейменувати на вул. Левандовскую, вул. Андрія Іванова на провулок Бутишева, вул. Струтинського на вул. Августина Волошина, вул. Василя Кіквідзе на вул. Михайла Бойчука, провулок Чекістів на провулок Костя Гордієнка.
  • Подільський район. Площа Червоної Пресні збираються перейменувати на площу Сергія Бондарчука.
  • Святошинський район. вул. Криленко збираються перейменувати на честь Олексія Береста, вул. Ленінську в приватному секторі селища Жовтневе на вул. Петра Дорошенка, вул. Житомирську в котеджному містечку «Чайка» на вул. Чайковська.
  • Солом’янський район. вул. Урицького збираються перейменувати на вул. Василя Липківського, вул. Максима Горького на вул. Анатолія Лупиноса, провулок Проектний на вул. Планетарну.
  • Шевченківський район. вул. Артема збираються перейменувати на вул. Січових Стрільців, вул. Вєтрова в вул. Назаревскую, вул. Воровського вул. в Бульварно-Кудрявську, вул. Щербакова на вул. Валерія Марченка, вул. Чеслава Бєлінського в провулок Алли Горської, вул. Якіра на честь Івана Огієнка, вул. Чапаєва на честь В. Липинського, вулицю Ю. Коцюбинського на вул. Ст. Винниченка; частину вулиці Мельникова від Лук’янівської площі до вул. Дорогожицької мають намір об’єднати з існуючою вулицею Дорогожицька, а частину вулиці Мельникова від вул. Дорогожицької до вул. Олени Теліги збираються перейменувати на вул. Андрія Мельника.

Проект рішення про перейменування 10 вулиць, провулків і площ (Прокопія Аістова – на вулицю Олександра Іпсіланті; Олександра Аніщенка – на вулицю Левандовскую; Андрія Іванова на провулок Бутищева; Георгія Димитрова – на вулицю Ділову; Бориса Вєтрова – на вулицю Назаровскую; Фрунзе – на вулицю Кирилівську; Воровського – на вулицю Бульварно-Кудрявську; Червоноармійську – на вулицю Велику Васильківську; площу Фрунзе – на Петропавлівську; провулка Делегатського – на Федоровський) може бути винесений на розгляд Київради 1 грудня 2011 року.

Загалом, за роки незалежності у Києві було перейменовано близько 80 вулиць, 9 парків і 13 станцій метрополітену.