Під Києвом продають квартири в «заборонених» будинках

Квартири під Києвом продають в будинках, будівництво яких було заборонено.

Про це інформує “Громадський Контроль Будівництва”.

У комплексі житлових будинків і об’єктів інфраструктури “Софія” в с. Софіївська Борщагівка, розташованому під Києвом, продаються квартири в добудованих та недобудованих будинках, будівництво яких було заборонено.

В громадську організацію “Громадський Контроль Будівництва” надійшла скарга щодо 11 будинків у с. Софіївська Борщагівка, у Софії Київській за вул. Горького а також ще чотирьох будинків по цій же вулиці, про те, що будинки будуються незаконно і громадяни побоюються за безпеку цих будівель для жителів навколишніх територій.

“ГромКонролем” був спрямований ряд запитів в держорганізації. Джерело в Київській обласній адміністрації повідомив, що забудовник подав документи в Державну архітектурно-будівельну інспекцію, в яких вказав категорію складності вищевказаного об’єкта – III. Інспекція провела перевірку, в ході якої встановила, що об’єкт відповідає V категорії. Дозвіл на будівництво було відкликано.

Громадською організацією “Громадський Контроль Будівництва” також була проведена перевірка комплексу. На момент прибуття ініціативної групи на територію будівельні роботи велися з благоустрою добудованих будинків, а також будівельні роботи деяких об’єктів. За результатами телефонної розмови стало відомо, що будинок по вул. Л. Українки, 20 вже введено в експлуатацію, і це при тому, що категорія його занижена, а документів про введення в експлуатацію немає.

Відповідно до законодавства ч. 8 ст. 39 ЗУ “ПРО регулювання містобудівної діяльності” експлуатація об’єктів нерухомості без введення його в експлуатацію заборонена.

“Совість замовника будівництва – не найкращий аргумент, на який варто спиратися при виборі житла. Деякі забудовники, як у випадку з Софією Київською, продовжують будувати неякісне і небезпечне житло, ігноруючи всі заборони”, – прокоментувала ситуацію голова організації Олександра Тимашова.

Юрист організації Олексій Ободовський радить покупцям бути уважним до документів: “Завжди слід перевіряти документи на введення в експлуатацію. Якщо ж Ви купуєте квартиру в споруджуваному будинку, то обов’язково вимагайте у забудовника дозвіл на будівництво”.