Під Генпрокуратурою пройшов пікет з-за незаконного будівництва ЖК «Печерський бастіон»

Під Генпрокуратурою пройшов пікет з-за незаконного будівництва ЖК «Печерський бастіон» на зсувонебезпечному схилі. Ініціативна група вимагала сьогодні, щоб прокурори висловили свою громадянську позицію і відстоювали законні рішення Господарського суду, який скасував договори оренди землі і заборонили будівництво ЖК «Печерський бастіон».

Ще навесні 2012 року між вулицями Ольшанської та Кіквідзе почалося будівництво висотного комплексу «Печерський бастіон», розрахованого на три тисячі квартир. Під загрозою руйнування опинилися сусідні будинки на схилі в приватному секторі по вулиці Вільшанській і багатоквартирні житлові будинки №№13-27 по вулиці Кіквідзе. Прокуратурою Києва була проведена перевірка. У результаті Господарський суд визнав недійсними договори оренди землі між Київською міською радою та компаніями забудовника (ТОВ «Інноваційна Будівельна Компанія» та ТОВ «Український Фонд Розвитку Регіонів») і заборонив проводити на цих ділянках будь-які будівельні роботи. Обидва проекту рішення було внесено в сесійний порядок денний з грубими порушеннями нормативної бази: обов’язкові документи не були затверджені у профільних управліннях і державних інстанціях. Рішення Господарського суду підтвердив Апеляційний суд.

Проте, забудовник подав касацію, продовживши таким чином «судовий футбол» в цьому питанні. У відкритій заяві мешканців вулиць Ольшанської та Кіквідзе кажуть, що вони не допустять незаконного будівництва ЖК «Печерський бастіон», що загрожує їх безпеці.

«Ініціативна група мешканців зробить все, щоб не допустити на будівельний майданчик важку техніку і не дозволити продовжувати будівництво, незважаючи на те, що Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві 21 березня 2013 року видала ТОВ «Інноваційна Будівельна Компанія» та ТОВ «Український Фонд Розвитку Регіонів» Декларацію про початок будівельних робіт на об’єкті «Печерський бастіон». – йдеться в документі.

У заяві також утоняется: «Дозвіл ДАБК оформив на підставі договорів про оренду землі, які ще в минулому році скасував Господарський суд. Недійсність договорів у лютому 2013 року підтвердив Апеляційний суд. Більш того, це рішення увійшло в силу, і воно обов’язково до виконання.

Виходить, що ДАБК видав Декларацію на підставі недійсних документів, поданих забудовником. Між тим, нагадуємо, що за надання недостовірних даних для отримання цієї декларації, передбачена персональна відповідальність згідно із законом – причому, про це безпосередньо згадується у дозволі, відразу після конкретних прізвищ людей, які пакет документів подавали».

Пікетувальники також зазначили, що дозвіл на будівництво видано для 9-поверхового будинку, а інвесторам пропонують придбати квартири у висотних 25-поверхівках. За фактом шахрайства службовими особами забудовника житлового комплексу «Печерський бастіон» – ТОВ «Сфера-сіті», ТОВ «Інноваційна Будівельна Компанія» та ТОВ «Український Фонд Розвитку Регіонів» – порушено кримінальну справу за статтею 190,ч. 2 КК України. Така запис офіційно зареєстрована в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

За їх словами, забудовник ЖК «Печерський бастіон» зводить висотний 25-поверховий комплекс без погодженого проекту. Це стало відомо з відповіді Київської міської адміністрації на запит Адміністрації Президента України, яка взяла під контроль скандал навколо висотки.

В офіційному документі говориться, що в березні 2007 року на Засіданні архітектурно-містобудівної ради в консультативному порядку розглядалися проектні пропозиції будівництва ЖК «Печерський бастіон». Вони викликали необхідність «доопрацювання архітектурних рішень і виконання принципових зауважень, щоб проект відповідав нормативної бази, діючої в цій галузі будівництва». Однак, зазначається в листі КМДА, доопрацьована проектна документація на повторний розгляд в установленому законодавством порядку в Департамент містобудування та архітектури так більше і не надходила.

Мешканці вулиць Ольшанської та Кіквідзе закликали ГПУ відстоювати в Касаційному суді рішення Господарського суду про скасування договорів оренди землі та заборону на будівництво на зсувонебезпечному схилі. «Не дивлячись ні на що, ми не допустимо продовження будівництво висотки, яке загрожує безпеці наших сімей!» – йдеться в заяві протестувальників.